Komentarze

Piana poliuretanowa do ocieplenia poddasza

Prawidłowe ocieplenie poddasza zapewnia komfort cieplny zarówno latem, jak i zimą. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej metody ocieplenia poddasza, ponieważ kiepskie wykonanie może powodować utratę nawet 30% ciepła zimą, a latem bardzo wysokie temperatury w pomieszczeniach pod dachem. Jednym z najlepszych i najłatwiejszych rozwiązań jest zastosowania natryskowej piany poliuretanowej. Jej niewątpliwą zaletą jest skuteczna likwidacja mostków termicznych, które powodują największe straty ciepła. 

Natryskowe piany poliuretanowe podczas aplikacji tworzą jednolitą, bezspoinową powierzchnię, dzięki której eliminacja mostów termicznych jest praktycznie stuprocentowa. Jest to trudne do osiągnięcia przy zastosowaniu tradycyjnych materiałów, np. wełny mineralnej. Bardzo ważne jest także to, że właściwości izolacyjne w przypadku ocieplenia poddasza muszą być niezmienne przez wiele lat. Wynika to z faktu, że usuwanie wad związanych z degradacją materiału jest procesem kosztownym, trudnym i pracochłonnym.

Pianki poliuretanowe nie stwarzają takiego problemu, ponieważ trwale łączą się one z podłożem i są zupełnie odporne na przemieszczanie czy osuwanie. Co więcej, nie tracą one swoich właściwości izolacyjnych z upływem czasu. Niektóre pianki wykazują również odporność na rozówj porostów, grzybów oraz pleśni zarówno na powierzchni materiały, jak i w jego wnętrzu. Dzięki temu minimalizują ilość alergenów, jakie mogą się znaleźć w powietrzu. Pianka poliuretanowa jest również rozwiązaniem ekonomicznym i bardzo wydajnym. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »