Komentarze

Adaptacja poddasza

Adaptacja poddasza jest coraz powszechniejsze, ze względu na wykorzystanie dachów dwu lub wielospadowych. Odpowiednia szerokość między ścianami pozwala stworzyć dodatkowy metraż w miejscu, które kiedyś służyło za strych. Poddasze, które zostało zaplanowane w trakcie budowy, jest zdecydowanie łatwiejsze do wykonania, niż w obiekcie już istniejącym. Wiąże się to przede wszystkim z doprowadzeniem instalacji wodociągowych i ciepłowniczych. Jeżeli strop ma odpowiednią wytrzymałość można pokusić się na stworzenie ciekawych pomieszczeń na dawnym strychu. Każda dodatkowa przebudowa poddasza jest nierozerwalnie związana z ingerencją w już istniejącą konstrukcję budynku, w związku z tym wymaga wykonania całej procedury budowlanej. Nie jest to komfortowe dla inwestora, ale konieczne. Liczba prac, które należy wykonać jest długa.

1. Sprawdzenie pokrycia dachowego, pod względem szczelności. Wypełnienie ocieplenie. Przy poddaszach najlepiej sprawdza się pianka poliureatanowa, która dokładnie wciska się we wszystkie szczeliny

2. Zabezpieczenie ścianki kolankowej i przygotowanie do ocieplenia.

3. Przygotowane ściany zabezpiecza się konstrukcją aluminiową i zakłada płyty kartonowo-gipsowe. Należy pamiętać, że wszystkie przedmioty budowlane powinny być lekkie, aby nie obciążać dodatkowo stropu.

4. Przygotowanie podłogi, najlepiej na legarach, ze względu na mały ciężar.

5. Instalacja okien dachowych oraz ocieplenie ich boków.

6. Gipsowanie i tynkowanie ścian.

7. Dociągnięcie instalacji grzewczej i montaż grzejników lub innej instalacji grzewczej.

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »