Komentarze

Jak zagospodarować poddasze?

 

Obecnie większość domów posiada przynajmniej dwuspadowy dach, dzięki któremu tworzy się poddasze. Jest to doskonały sposób na powiększenie metrażu domu, tworząc tam np. pokoje dla dzieci. Ocieplenie poddasza nie jest dużym problemem, do wyboru jest styropian, wata szklana albo pianka poliuretanowa. Ta ostatnia jest w tej chwili szczególnie popularna, ze względu na szczelność i dokładność. Poza tym ocieplenie wykonane przy jej użyciu jest szybkie i w miarę czyste. Następnie korzystając z profili aluminiowych i płyt kartonowo gipsowych można w sprawny sposób przygotować poddasze pod przyszłe pokoje i ewentualnie łazienkę. Wszystkie potrzebne elementy są łatwe w montażu i możliwe do wykonania nawet samodzielnie, chociaż zawsze lepiej skorzystać z pomocy profesjonalisty. 

Gładź tynkowa położona na ścianach w sprzyjających warunkach bardzo szybko wysycha i można ją już malować na wymarzone kolory. Na podłogę najlepiej nadają się deski, których ocieplenie nie jest konieczne, ze względu na odpowiednie zabezpieczenie dachu. Na poddaszu doskonale sprawują się okna dachowe, dzięki którym dostęp światła jest ułatwiony. Stanowią dodatkowy element ozdobny, który jest jednocześnie dekoracja elewacji, jak i pokoi. Wiadomo, że pomieszczenia na poddaszu powinny mieć dociągniętą się grzewczą, aby mieszkańcy mogli funkcjonować w przyzwoitej temperaturze. Zrobienie łazienki na poddaszu też nie jest wielkim problemem, kwestia najważniejszą jest dociągnięcie rur kanalizacyjnych. Jeżeli pomieszczenia są odpowiednio zaprojektowane, postawienie ścian z elementów betonowych nie przysporzy większych problemów.

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »