Komentarze

Adaptacja poddaszy

Adaptacja poddasza wydaje się być uciążliwa, ale okazuje się być bardzo ciekawym, wymagającym kreatywności zajęciem.  Najczęściej dopiero w trakcie pracy wiadomo jakie pojawiają się niespotykane możliwości związane ze skosami, które pozwalają bardzo interesująco zaaranżować powierzchnię.

Rozpoczynając adaptację warto zacząć od sprawdzenia więźby dachowej, która być może uległa zniszczeniu lub zawilgoceniu, co wiąże się z poprawą pokrycia dachowego lub wzmocnienia poszczególnych krokwi. Należy pomyśleć o właściwej termoizolacji nie tylko połaci dachowych, ale również ścian szczytowych. Obecnie najtańszym i najczęściej używanym materiałem do dociepleń jest wełna mineralna, później styropian, na końcu zaś pianka poliuretanowa, która jest najlepszym,najdokładniejszym, ale jednocześnie najdroższym materiałem pozwalającym wykonać termoizolację poddasza. Jest to jednak metoda gwarantująca i zapewniająca najlepsze wyniki. 

Poddasze to najbardziej magiczne miejsce w całym domu. Okazuje się, że każdy chce tam mieszkać, ponieważ są okna dachowe, skosy dzięki którym powstają ciekawe schowki, zakamarki pozwalające na chwilę intymności.

Decydując się na adaptację poddasza należy również doskonale zabezpieczyć strop, ponieważ każdy krok osoby na górze będzie słyszalny na dole, a tym samym mieszkańcy będą sobie nawzajem zakłócać spokój. Warto również wyciągnąć instalację centralnego ogrzewania, aby miejsce stało się przyjemne i ciepłe, a domownicy chcieli w nim przebywać.

Poddasze jest doskonałym rozwiązaniem dla powiększającej się rodziny.

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »