Komentarze

Poddasze – sposoby ocieplania

Najwygodniejszym i najskuteczniejszym obecnie sposobem ocieplania poddasza jest zastosowanie pianki poliuretanowej. Jest to produkt o konsystencji idealnie dopasowującej się do podłoża i idealnie wciskającej się we wszelkie nierówności i szczelina. Pianka poliuretanowa stanowi znakomitą warstwę ochronną, dzięki której można uniknąć powstawaniu mostków powietrznych i miejsce, gdzie może dochodzić do przemarzania. Produkt nie wchłania wilgoci, zapobiega tworzeniu się zastoisk grzyba lub pleśni.

Pianka poliuretanowa jest aplikowana przy pomocy specjalnych urządzeń. Jest podawana po ciśnienie, co ułatwia przytwierdzenie do podłoża i zapełnienie pełnej powierzchni rozprężającym się materiałem. Pianka PUR jest najkorzystniejszą formą ocieplenia, pozwala przez wiele lat cieszyć się szczelnym poddaszem.

Kolejnym popularnym sposobem na termoizolację jest wełna mineralna. Niestety aplikacja jej jest trochę uciążliwa i wypełnienie wszystkich szczelin nie jest tak dokładne jak w przypadku pianki poliuretanowej. Jest jednak znacznie tańsza i łatwiejsza do ułożenia. Nie wymagane są specjalistyczne urządzenia do zamocowania.

Dostępny na rynku jest również styropian, który coraz chętniej jest aplikowany na zewnątrz budynku, ze względu na małą plastyczność. Dużo łatwiej jest go zamocować do ściany zewnętrznej budynku, unikając tym samym mostków powietrznych oraz szczelin ułatwiających przemarzanie. Nowoczesny systemy pozwalają dobrze docieplić każdy budynek mieszkalny.

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »