Komentarze

Zagospodarowanie poddasza a ocieplenie

Zagospodarowane poddasze z oknem na urokliwą okolicę to marzenie niemal każdego. Jednak żeby osiągnąć takie rozwiązanie trzeba mając odpowiedni dom, podjąć się remontu ostatniej kondygnacji domu, aby otrzymać miłe gniazdko na zimowe i letnie wieczory. Przede wszystkim należy pomyśleć o odpowiedniej izolacji termicznej, która sprawdzi się zarówno w ciepłym, jak i zimnym okresie. Na rynku jest wiele materiałów doskonale nadających się do wykonania termoizolacji. Należą do nich:

wełna mineralna,

styropian,

pianka poliuretanowa.

Każdy z nich ma wady i zalety, ale spełniają pokładane nadzieje. Mając już ocieplone poddasze, warto pomyśleć o instalacjach:

grzewczej,

wodnej,

kanalizacyjnej.

Mając już tak przygotowaną przestrzeń, można podjąć się montażu płyt kartonowo-gispowych lub regipsów. Dzięki temu można w różny sposób zagospodarować ogólną powierzchnię, tworząc pokoje oraz łazienkę, dla mieszkańców. Postawienie ścianek działowych ułatwi efektywne wykorzystania poddasza. Kolejnym etapem jest położenie tynków na ścianach i sufitach oraz obróbka skosów, które często występują na poddaszu. Są wielkim utrudnieniem dla stworzenia odpowiedniej przestrzeni mieszkalnej, ale jednocześnie tworzą niepowtarzalny klimat i dodają miejscu uroku. Montują drzwi pomiędzy pokojami, można wygospodarować zindywidualizowaną przestrzeń dla mieszkańców. 

Zagospodarowane poddasze jest doskonałym miejsce na stworzenie pokoi dla dzieci, sypialni dla mieszkańców lub dla gości.

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »