Komentarze

Szkodniki na dachu

Dachy zazwyczaj są idealnym miejscem do rozwijania się tam życia, dlaczego? Bo są wilgotne, pełno na nich słońca i posiadają wiele zakamarków, gdzie mogą rozwijać się zarówno fauna jak i flora. Najczęściej na dachach, zwłaszcza tych wykonanych z dachówki, pojawiają się mchy i porosty. Wilgotny dach to idealne dla nich miejsce, ich pozbycie się nie jest trudne, ale lubią wracać na to same miejsce, zwłaszcza jeżeli w okolicy panuje wilgotny i nie za gorący klimat.

Innymi szkodnikami często pojawiającymi się na dachach są ptaki, wiją one gniazdka w trudno dostępnych miejscach, tych szkodników bardzo trudno się pozbyć, nawet jeżeli zniszczy się ich gniazda to szybko wrócą. Rozwiązaniem może być umieszczenie w miejscach gdzie budują gniazda, specjalnych listew, zakończanych bolcami.

Częstymi niechcianymi gościami na naszych dachach są również owady. Pszczoły, osy i szerszenie często dostają się przez małe szczeliny na strych i budują tam gniazda, w przypadku dużych gniazd konieczne jest nawet wezwanie straży pożarnej. Gryzonie też dosyć często dostają się na dach, zazwyczaj przez wspinaczkę po ścianach budynku, ich wytępienie jest prawdziwym kłopotem, ponieważ bardzo szybko się rozmnażają.  Jednak należy pamiętać o regularnym usuwaniu wszystkich szkodników, ponieważ ich obecność naprawdę może niszczyć dach oraz więźbę dachową, są one też problematyczne przy ociepleniu, ponieważ budują gniazda w wełnie lub zjadają styropian.                                                              

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »