Komentarze

Dziecięcy pokój na poddaszu

Poddasze bardzo często traktowane jest jako dodatkowa przestrzeń w domu, ale rzadko kiedy potrafimy ją racjonalnie wykorzystać. Z racji dość dużej powierzchni warto przeznaczyć je na urządzenie dziecięcego pokoju marzeń. Choć oczywiście przestrzeń na poddaszu jest dość trudna do aranżacji, to jednak efekty są naprawdę udane wizualnie i przede wszystkim funkcjonalne. Warunkiem jest jednak dokładne przemyślenie wystroju, gdyż jedynie dobry plan zapewni maksymalne wykorzystanie ograniczonej wysokościowo przestrzeni. 

Zazwyczaj najtrudniejszym do zaprojektowania elementem poddasza są skosy. Okazuje się jednak, że w przypadku urządzania pokoju dziecięcego nie jest to żaden problem, ponieważ to idealne miejsca, w których mogą znaleźć się różnego rodzaju schowki, szafki na ubranka, szuflady, czy szafy robione na wymiar. Poza tym pod skosami można ustawić skrzynie, czy kufry z zabawkami, pamiętając jednak o tym, by nie zabudowywać nadmiernie niskiej przestrzeni. We wszystkim wskazany jest umiar, gdyż można niechcący doprowadzić do sytuacji, gdy powierzchnia ulegnie zbytniemu zmniejszeniu. 

Czasem lepiej jest postawić pod skosem biurko lub łóżko. Ponadto zawsze trzeba pozostawić pustą centralną część pokoju, gdyż właśnie tutaj dziecko będzie się bawić. Nie zapominajmy także o bezpieczeństwie, gdyż jak wiadomo na poddasze zawsze prowadzą schody. Powinny być one pokryte antypoślizgowym materiałem i mieć odpowiednie wymiary, a także dostosowaną do wysokości dziecka balustradę. Obecnie wybór materiałów jest bardzo duży, dlatego przemyślmy dobrze zakup odpowiednich elementów. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »