Komentarze

Czym docieplić poddasze?

Przy tworzeniu dodatkowej warstwy mającej na celu dodatkowe ocieplenie naszego poddasza, musimy być ostrożni, aby nie uszkodzić wnętrza. Metoda wdmuchiwania (tzn.blow-in) umożliwia dojście do każdej najmniejszej szczeliny. Polega ona na wdmuchiwaniu substancji cieplnej w postaci sypkiej. Najczęściej jest to granulat wełny mineralnej lub szklanej, ekofiber, styropian oraz pianka poliuretanowa. W dużej mierze upraszcza to docieplania z praktycznego punktu, gdyż nie jest wówczas konieczne demontowanie materiałów umieszonych na skosach. Jest to metoda nieinwazyjna, która nie niszczy ani konstrukcji dachu ani samego poddasza. Przed jej zastosowaniem powinno się jednak przeprowadzić dokładny ogląd stanu technicznego budynku. Firmy, które to wykonują są w posiadaniu termograficznego sprzętu. Są to głownie kamery, które pokazują stan nieocieplonych(nawet najmniejszych) miejsc. 

Metoda wdmuchiwania polecana jest również do wszystkich innych miejsc, gdzie tradycyjny sposób jest uniemożliwiony. Najważniejsze jest jednak każdorazowe sprawdzenie stanu technicznego dachu, ścian ora stropów.

Wełna mineralna  ma swój początek w rozdmuchiwaniu skał bazaltowych, które roztapiane są w wysokiej temperaturze. Jeżeli chodzi o wełnę szklaną, wykonanie jest podobne, lecz wiąże się z szkłem sodowo-wapiennym. Wełna taka zabezpieczana jest olejem mineralnym, który zapobiega wilgoci, oraz eliminuje hałas. Ponadto: ognioodporna, paro przepuszczana ora odporna biologicznie i chemicznie. Ma jednak również minus w postaci wagi, jest dużo cięższa nic inne materiały izolujące. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »