Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Gonty bitumiczne

Gonty bitumiczne stanowią materiał, który jest jeszcze nadal bardzo mało popularny, mimo, że u naszych skandynawskich sąsiadów od lat jest już używany. Mają mnóstwo zalet, między innymi szerokie bogactwo kolorów i kształtów, trwałość, ciepło oraz są finansowo zbliżone z blachodachówką.

Jest to rozwiązanie godne przemyślenia, gdyż osoby, które niegdyś miały zamontowane gonty bitumiczne nie zgłaszały nigdy żadnych trudności. Niewątpliwym jego atutem jest fakt, że są one ciepły i cichy. A co za tym idzie, padający deszcz, zwłaszcza w okresie jesiennym nie powoduje hałasów takich, jak spadanie kropli na blachodachówce. Tym bardziej, jeśli poddasze jest przewidziane na część mieszkalną.

 

Ponadto, montaż gontów bitumicznych niesie ze sobą trwałość oraz małą ilość odpadów w trakcie montażu. Jedynym mankamentem mogą być wymogi, co do temperatury, w której gonty można zamontowywać. Otóż temperatura zewnętrzna w czasie układania materiału nie może spaść poniżej 5 stopni Celsjusza.

Bardzo ważna jest także precyzja montażu. Zaleca się, aby najpierw ułożyć membranę wysokoparoprzepuszcalną, kontrłatę, płytę OSB i dopiero na końcu gonty. Szczelina między folią a płytą jest potrzebna dla prawidłowej cyrkulacji powietrza, co jest szczególnie istotne, gdy decydujemy się na gonty, które są bardzo szczelne.

W sytuacji, kiedy połać jest jednolita, bez zakamarków typu okna czy kominy, montaż idzie błyskawicznie. Schody zaczynają się wtedy, gdy na dachu znajduje się kilka okien dachowych czy kominów. Wtedy najważniejsza jest dokładność i precyzja. Przy montażu gontów bitumicznych nie możliwe są jakiekolwiek pomyłki. Nierealne stanie się jego demontowanie bez uszkodzenia pokrycia dachowego. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »