Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Włóknocement na dachu

Czym jest włóknocement? Jest to materiał, który powstaje z cementu, wody oraz dodatków zbrojeniowych w postaci krzemionki, kredy wapiennej lub recyklingowego, zmielonego włóknocementu. Jak więc widać jest to materiał zupełnie naturalny, a tym samym bezpieczny zarówno dla zdrowia, jak i środowiska. Wyróżnia się on dobrymi właściwościami fizycznymi i mechanicznymi, a do tego jest odporny na działanie grzybów i szkodników, a do tego nie koroduje, nie pali się i jest odporny na wilgoć oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.

Z włóknocementowych płytek wykonuje się wysokiej jakości pokrycia dachowe, a także okładziny mansard, czy okien dachowych i okapów. Płyty są dostępne w różnych wielkościach oraz grubościach. Zdecydowanie większy wybór jest wśród płytek małoformatowych, które mogą mieć kształt prostokąta lub kwadratu. Niewątpliwym autem takich płytek jest szeroka gama kolorystyczna, gdyż dostępne są w kolorach: czerwonym, wiśniowym, brązowym, szarym, zielonym, grafitowym, niebiesko-czarnym o wielu innych. Bardzo łatwo można je więc dopasować do koloru elewacji,a dodatkowo dostępne są też takie, które imituję łupek, są wielokolorowe lub matowe. 

W przypadku pokrycia dachowego z mikrowłókna problemem może być montaż. Materiał ten wymaga odpowiedniego doświadczenia, dlatego warto zdać się na fachowców. Płytki powinny być układane na pełnym deskowaniu lub przybijane do łat. Do mocowania wystarczą gwoździe z miedzi, stali nierdzewnej lub stali cynkowanej i młotek. Ponadto zazwyczaj konieczne jest dokupienie niewielkich kształtek i płytek uzupełniających, które służą do wykańczania powierzchni przy kominie lub koszach. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »