Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Zabezpieczenie dachu przed zimą

Przed każdą zimą wartą sprawdzić dach, ponieważ trzeba być przygotowanym na duże mrozy, silny wiatr i obfite opady śniegu. Regularnych przeglądów wymaga nawet najlepiej wykonany dach. Powinni je przeprowadzać eksperci – najlepiej z firmy, która go kładła, w związku z czym zna jego elementy konstrukcyjne. Woda, zalegająca w ubytkach, pod wpływem mrozu, może rozsadzić szczeliny oraz doprowadzić do znacznych strat. Lepiej jest konserwować, aniżeli naprawiać. Najlepszym materiałem do pokrycia spadzistego dachu jest betonowa lub ceramiczna dachówka. Jest ciężka i stabilna, zatem nie ulegnie łatwo wichurze. Poza tym, nie da się śniegowej zamieci. Za dachówkami przemawia technologia produkcji. 

Zadbać trzeba nie tylko o dachówki, jednak o cały system, który powinien sprawnie działać, by nie doszło do zawilgocenia domu lub zniszczenia elewacji. Ważne jest między innymi sprawdzenie łączeń z lukarnami, czy kominami, jak również rynien. Zalegające liście, piach i gałęzie mogą spowodować ich zatkanie, w związku z czym niezwykle istotne jest to, ażeby sprawdzać ich drożność oraz szczelność. 

Zima kojarzy się także ze śniegiem, który na dachu jest niebezpieczny. Zsuwając się w czasie odwilży, stanowi zagrożenie dla ludzi. Masa śniegu może też zerwać orynnowanie lub znacząco je wygiąć. Ważne jest, by zamontować na dachu akcesoria przeciwśnieżne już w trakcie jego budowy. Dobrym rozwiązaniem, które zaoszczędzi dużo czasu i pieniędzy, okazuje się być na system przeciwśniegowy, składający się z dachówki oraz wsporników, na których można zamontować drewniane bale lub przeciwśnieżne płotki z aluminium. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »