Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Blachy dachowe
Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.
Najczęściej czytacie
Dach ze słomianą strzechą
- Szczegóły
- Kategoria: Pokrycia dachowe
Słomiane pokrycia dachowe większości z nas kojarzą się z wizytami w skansenach, czy dawnymi chałupami. Okazuje się jednak, że pokrycia dachowe wykonane z naturalnych materiałów, takich jak chociażby słoma, przeżywają obecnie swój renesans. Co więcej, pasują zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych konstrukcji. Doskonale wyglądają zwłaszcza w połączeniu z konstrukcjami betonowym, szklanymi, czy stalowymi dodając im lekkości oraz ciepła. Niewątpliwą zaletą pokrycia ze słomy jest podatność na modelowanie. Dzięki temu pozwala to na wykonanie niemal każdego kształtu nawet na niewielkich przestrzeni.
Niestety pokrycie ze słomy nie może być położone na każdym dachu. Przede wszystkim w przypadku stosowania takiego materiału jak słoma należy zastosować się do „Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie”. Otóż dom kryty słomą musi znajdować się co najmniej 12m id granicy działki oraz 24m od granicy lasu. Istotne jest także to, by był umiejscowiony co najmniej 24m od innych budynków, które pokryte są materiałami łatwopalnymi.
Słomianą strzechę można położyć wyłącznie na dachach o spadku wynoszącym 45-50 stopni. Ważne jest również to, by więźba była bardzo wytrzymała, ponieważ musi utrzymać spory ciężar. Pomimo tych niedogodności warto zastanowić się nad położeniem słomianej strzechy. Dzięki nowoczesnym technologiom jest ona niepodatna na ogień oraz skrajne temperatury, a także śnieg i mróz. Zarówno latem, jak i zimą zapewnia optymalną temperaturę wewnątrz budynku.