Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Blachy dachowe
Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.
Najczęściej czytacie
Pokrycie z łupka
- Szczegóły
- Kategoria: Pokrycia dachowe
Łupek jest naturalną skałą organiczną, której powstanie datowane jest na 400 milionów lat wstecz. Proces przygotowywania pokrycia dachowego z tego materiału wymaga nie tylko wydobycia go z ziemi, ale także poddania go obróbce ręcznej z wykorzystaniem tradycyjnych metod i bez udziału żadnych procesów technologicznych. Do produkcji pokrycia nie stosuje się też gotowych elementów systemowych. Jest to więc materiał w 100% ekologiczny i niezwykle trwały oraz odporny na warunki atmosferyczne. Do wyboru są trzy kolory – zielony, antracytowy i czerwony.
Pokrycia dachowe z łupka mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim nie wymagają bieżącej konserwacji. Poza tym łupek daje możliwość wykonywania wyjątkowo skomplikowanych kształtów. Warto też pamiętać o tym, że takie pokrycia perfekcyjnie komponują się zarówno z budynkami zabytkowymi, jak i nowoczesnymi. Jest to jedno z najbardziej trwałych pokryć dachowych, które w dodatku wygląda bardzo estetycznie i stylowo. Co ważne, pokrycia wykonywane są wyłącznie z łupka przebadanego laboratoryjnie pod kątem fizycznych właściwości kamienia i parametrów technicznych.
Łupek jest kamieniem naturalnym, a wykonane z niego pokrycia nadają się przede wszystkim do dachów i elewacji o kącie nachylenia wynoszącym 20-90 stopni. Tego rodzaju materiał doskonale sprawdza się także do obkładania kominków, co pozwala na otrzymanie jednolitego efektu wizualnego. Należy jednak pamiętać, że tego typu pokrycia wymagają dużego doświadczenia, dlatego ich kładzeniem zajmują się wyłącznie sprawdzone ekipy dekarskie.