Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Pokrycie z łupka

Łupek jest naturalną skałą organiczną, której powstanie datowane jest na 400 milionów lat wstecz. Proces przygotowywania pokrycia dachowego z tego materiału wymaga nie tylko wydobycia go z ziemi, ale także poddania go obróbce ręcznej z wykorzystaniem tradycyjnych metod i bez udziału żadnych procesów technologicznych. Do produkcji pokrycia nie stosuje się też gotowych elementów systemowych. Jest to więc materiał w 100% ekologiczny i niezwykle trwały oraz odporny na warunki atmosferyczne. Do wyboru są trzy kolory – zielony, antracytowy i czerwony. 

Pokrycia dachowe z łupka mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim nie wymagają bieżącej konserwacji. Poza tym łupek daje możliwość wykonywania wyjątkowo skomplikowanych kształtów. Warto też pamiętać o tym, że takie pokrycia perfekcyjnie komponują się zarówno z budynkami zabytkowymi, jak i nowoczesnymi. Jest to jedno z najbardziej trwałych pokryć dachowych, które w dodatku wygląda bardzo estetycznie i stylowo. Co ważne, pokrycia wykonywane są wyłącznie z łupka przebadanego laboratoryjnie pod kątem fizycznych właściwości kamienia i parametrów technicznych. 

Łupek jest kamieniem naturalnym, a wykonane z niego pokrycia nadają się przede wszystkim do dachów i elewacji o kącie nachylenia wynoszącym 20-90 stopni. Tego rodzaju materiał doskonale sprawdza się także do obkładania kominków, co pozwala na otrzymanie jednolitego efektu wizualnego. Należy jednak pamiętać, że tego typu pokrycia wymagają dużego doświadczenia, dlatego ich kładzeniem zajmują się wyłącznie sprawdzone ekipy dekarskie. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »