Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Układanie gontu bitumicznego

Do ułożenia gontu bitumicznego na dachu nie są potrzebne żadne specjalne narzędzia – wystarczy młotek albo zszywacz, szczotka dekarska, miarka, poziomice oraz nóż lub nożyce dekarskie, a także szpachelka, listwa do docinania i klej albo specjalny kociołek do podgrzewania lepiku. Przed rozpoczęciem pracy trzeba oczywiście wykonać wszystkie obróbki blacharskie na łączeniach dachu ze ścianami, czy nadbudówkami, a także wokół komina i wzdłuż naroży dachu. W przypadku obróbek ze stalowej blachy należy też pamiętać o ich zagruntowaniu. 

Podłoże pod dachówki bitumiczne musi być wytrzymałe i sztywne. Zdecydowanie najlepsze są więc deski lub wodoodporne płyty wiórowe. Sprawdzi się również sklejka wodoodporna lub płyty MDF i OSB. Deski trzeba zaimpregnować środkiem ognioochronnym oraz grzybobójczym. Na tak przygotowanym podłożu kładzie się papę podkładową, zachowując ok. 10cm zakład.

W sprzedaży dostępne są dachówki bitumiczne pokryte klejem lub ze specjalnymi paskami kleju bitumicznego. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ po podgrzaniu przez słońce dachówki sklejają się samoistnie. Jest to proces nazywany wulkanizacją. Warto pamiętać, że w przypadku, gdy na całej spodniej części dachówek znajduje się klej należy przed ich układaniem zdjąć specjalną folię zabezpieczającą. Natomiast z dachówek, na których klej jest umieszczonymi miejscowo nie trzeba zdejmować folii. Układanie dachówek rozpoczynamy od okapu, dbając o to, by kolejne rzędy zachodziły na siebie. Zarówno kalenicę, jak i grzbiety wykańczamy specjalnymi akcesoriami systemowymi. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »