Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Trwałe dachówki cementowe

Cementowe dachówki są bardzo podobne do ceramicznych, jednak ważą nieco mniej i są większe. Jednak największą zaletą takiego pokrycia dachowego jest atrakcyjna cena. Z tego właśnie względu dachówki cementowe cieszą się coraz większą popularnością wśród osób marzących o tradycyjnym dachu. Jeszcze niedawno tego rodzaju dachówki były szare i mało wytrzymałe, ale obecnie są nie tylko trwałe, ale też mrozoodporne i niepalne, a dzięki stosowaniu nowoczesnych surowców dostępne są w różnych odcieniach. 

Najważniejszym budulcem do wyrobu dachówek cementowych jest wyselekcjonowany piasek kwarcowy, woda i cement. Większość produkowanych obecnie dachówek jest barwiona jeszcze na etapie masy, a ich powierzchnia jest malowana farbami akrylowymi. Powłoki te nakłada się dwu lub trzykrotnie. Do barwienia dachówek wykorzystywane są pigmenty naturalne, które cechują się odpornością na działanie promieni słonecznych i zmiany temperatury, a także nie rozpuszczają się w wodzie. Oprócz podstawowych kolorów istnieje też możliwość zamówienia specjalnych wybarwień, za co trzeba dodatkowo zapłacić.

W sprzedaży są różne formy dachówek cementowych. Najpopularniejsze z nich to:

•pojedyncze esówki – są stosunkowo lekkie, mają falistą linię, która łagodzi połać dachu, są to elementy małoformatowe,

•podwójne esówki – mają asymetryczną, falistą formę, która pozwala na stworzenie dachu o tradycyjnym designie,

•podwójne rzymskie – to dachówki o klasycznej formie,

•karpiówki – dachówki o płaskiej formie, których dolna krawędź jest owalna lub prosta, można je układać na dwa sposoby: w koronkę lub w łuskę,

•staroniemieckie – mają oryginalny kształt i najczęściej stosuje się je w zabytkowych obiektach. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »