Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Czym najlepiej pokryć dach?

Pokrycia dachowe wymagają dużego nakładu pracy. Jeden z etapów prac, które są powiązane z pokryciem dachu to obróbki blacharskie. Takie obróbki to między innymi obróbka szczytowa oraz obróbka przyścienna, a także wiele innych. Zastanawiające jest jak prawidłowo wykonać to na dachu, który ma pełne deskowanie pokryty jest papą oraz panelami na rąbek stojącymi. Obróbki blacharskie, jakie powinny być wykonane to między innymi obróbka szczytowa, czyli tak zwana wiatrownica chroni ona boczną część krawędzi dachu przed tym, aby nie doszło do poderwaniu pokrycia przez wiatr.

Właśnie taką wiatrownicę powinno się dopasowywać do obrabianej krawędzi dachu, a należy przy tym uwzględnić jego kąt nachylenia. Takie prace powinno się rozpocząć od zaznaczania linii, w którym cięta jest obróbka. Później należy odciąć zbędny materiał tak, aby zostało po około piętnaście milimetrów na to, aby podwinąć blachę. Jeżeli wykonamy tą czynność brzeg wiatrownicy powinniśmy uformować używając kleszczy dekarskich. Taką wiatrownicę powinno się przytwierdzić do deski szczytowej wkrętami farmerskimi używają uszczelki w kolorze pokrycia dachowego. 

Kolejny element powinno się mocować około sto pięćdziesiąt milimetrów zakładem. Powinno się pamiętać o tym, że w przypadku blaszanych pokryć dachowych obróbkę skrajnej połaci dachu powinno się wykonywać jedynie po zakończonym układaniu pokrycia. Warto zastosować się do porad specjalistów, aby uniknąć popełnienia błędu. Lepiej zapłacić więcej na początku, aniżeli po krótkim okresie musieć wprowadzać poprawki.

 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »