Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Papy dachowe – nowoczesne i tanie pokrycia

Produkowane obecnie papy dachowe są nie tylko wytrzymałe, ale też niedrogie. Nie mają one wiele wspólnego z dawnymi papami, które dekarzom kojarzą się głównie ze smołą na lepik oraz nieprzyjemnym zapachem towarzyszącym pracom. Dawne papy dachowe były także mało trwałe i nie spełniały dobrze swoich zadań. Obecnie naprawdę rzadko w sprzedaży znaleźć można papy łączone na lepik. Nowoczesne sposoby produkcji sprawiły, że współczesne papy są doskonałe jakościowo, a do tego skuteczne i trwałe. 

Produkowane obecnie papu składają się z kilku warstw, różniących się w zależności od przeznaczenia okrycia. Warstwa zewnętrzna, która w dotyku przypomina papier ścierny, jest wykonana z piasku lub drobnej posypki. Pozwala to na uzyskanie różnych kolorów i ułatwia dopasowanie papy do przewidzianej dla budynku kolorystyki. Pod posypką umiejscowiona jest warstwa wodoszczelna, której zadaniem jest ochrona dachu przed wnikaniem wody. Warstwa ta wykonana jest z masy bitumicznej, pod którą znajduje się osnowa, czyli warstwa wzmacniająca. Osnowa zapewnia papie ochronę przed czynnikami atmosferycznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Pod osnową jest kolejna warstwa bitumiczna oraz folia, która zapobiega sklejaniu się papy.

Gdzie można stosować papę? Pokrycie to nadaje się wszędzie tam, gdzie priorytetem są finanse. Chociaż jest to pokrycie dobrej jakości, to nigdy nie da ono takiego efektu jest np. ceramiczne dachówki. Niemniej jest ona niezastąpiona do pokrywania dachów altan budynków gospodarczych oraz wielu innych nieruchomości. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »