Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Blachodachówka – panele czy arkusze?

Blachodachówka jest niezwykle popularnym pokryciem stosowanym w budownictwie jednorodzinnym. W sklepach można ją nabyć zarówno w postaci tradycyjnych arkuszy, jak i nowoczesnych paneli modułowych. Każdy tym blachodachówki ma swoje zalety, a wybór jednego z nich powinien być uzależniony przede wszystkim od kształtu i stopnia skomplikowania dachu. 

Blachodachówka modułowa, nazywana również panelową, ma postać niewielkich elementów, które tworzą komplety system dachowy. Wielkość modułów zależy od modelu oraz producenta, niemniej wymiary są zestandaryzowane. Dzięki temu bez trudności można zamówić dodatkowe panele, ale także zwrócić nadwyżki. Ten typ blachodachówki znakomicie sprawdza się w przypadku pokrywania dachów o skomplikowanych kształtach. Panele są na tyle niewielkiej że łatwo je kłaść na połacie o różnych formach. Poza tym można je docinać, przy czym straty materiału są mniejsze niż w przypadku arkuszy. Moduły są zwykle pakowane w pakiety i doręczane na paletach, co znacznie upraszcza transport, rozładunek oraz przechowywanie. 

Blachodachówkę w arkuszach docina się na konkretny wymiar, przez co arkusze niejednokrotnie mają nawet kilka metrów długości. Wymiar musi być bardzo dokładnie wyliczony ponieważ tylko wtedy materiał będzie idealnie dopasowany do dachu. Układanie arkuszy przebiega szybko i sprawnie, ale tylko wtedy, gdy dach ma prostą formę. Znakomicie nadają się one przede wszystkim na dachy jedno i dwuspadowe, które nie mają wielu załamań. Niestety arkusze można łatwo uszkodzić podczas transportu, dlatego przy tej czynności należy zachować ostrożność. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »