Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Blachy dachowe
Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.
Najczęściej czytacie
Blachodachówka – panele czy arkusze?
- Szczegóły
- Kategoria: Pokrycia dachowe
Blachodachówka jest niezwykle popularnym pokryciem stosowanym w budownictwie jednorodzinnym. W sklepach można ją nabyć zarówno w postaci tradycyjnych arkuszy, jak i nowoczesnych paneli modułowych. Każdy tym blachodachówki ma swoje zalety, a wybór jednego z nich powinien być uzależniony przede wszystkim od kształtu i stopnia skomplikowania dachu.
Blachodachówka modułowa, nazywana również panelową, ma postać niewielkich elementów, które tworzą komplety system dachowy. Wielkość modułów zależy od modelu oraz producenta, niemniej wymiary są zestandaryzowane. Dzięki temu bez trudności można zamówić dodatkowe panele, ale także zwrócić nadwyżki. Ten typ blachodachówki znakomicie sprawdza się w przypadku pokrywania dachów o skomplikowanych kształtach. Panele są na tyle niewielkiej że łatwo je kłaść na połacie o różnych formach. Poza tym można je docinać, przy czym straty materiału są mniejsze niż w przypadku arkuszy. Moduły są zwykle pakowane w pakiety i doręczane na paletach, co znacznie upraszcza transport, rozładunek oraz przechowywanie.
Blachodachówkę w arkuszach docina się na konkretny wymiar, przez co arkusze niejednokrotnie mają nawet kilka metrów długości. Wymiar musi być bardzo dokładnie wyliczony ponieważ tylko wtedy materiał będzie idealnie dopasowany do dachu. Układanie arkuszy przebiega szybko i sprawnie, ale tylko wtedy, gdy dach ma prostą formę. Znakomicie nadają się one przede wszystkim na dachy jedno i dwuspadowe, które nie mają wielu załamań. Niestety arkusze można łatwo uszkodzić podczas transportu, dlatego przy tej czynności należy zachować ostrożność.