Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Modna i praktyczna szarość – pokrycia dachowe

Moda na minimalizm trwa w najlepsze, a szarości doskonale się w ten trend wpisują. Szare pokrycia dachowe znakomicie pasują do nowoczesnych konstrukcji. Do wyboru są różne odcienie szarości – jasne, ciemne, srebrne czy grafitowe, dlatego łatwo dopasować kolorystykę pokrycia dachowego do elewacji. Szarości dodają budynkowi elegancji i znakomicie podkreślają awangardowy design bryły budynku. Doskonale komponują się z każdym kolorem, dzięki czemu można stworzyć ponadczasowe i oryginalne połączenia.

W sprzedaży jest wiele pokryć dachowych w odcieniu szarości, ale zdecydowanie najlepiej sprawdzają się pokrycia stalowe, czyli blachodachówka lub blacha płaska. Blachodachówka to rozwiązanie atrakcyjne cenowo, które znakomicie harmonizuje się z architekturą nowoczesną oraz klasyczną. Blaszane pokrycia mogą być lekko chropowate lub gładkie, matowe lub błyszczące, metaliczne, a także ze strukturą wyciskaną lub wytłaczaną. Wybierając szarą blachodachówkę należy dopasować ją do elewacji, np. grafit przy białych ścianach będzie wydawać się czarny, dopiero przy ciemniejszych ścianach będzie widać jego barwę. 

Zwolennicy minimalizmu powinni zdecydować się na blachę płaską, którą układa się do krawędzi okapu na rąbek stojący. To rozwiązane trwałe i wytrzymałe, które dyskretnie podkreśla bryłę budynki. Szary dach wykonany z blachodachówki lub blachy płaskiej znakomicie sprawdza się w kompozycjach wyrazistych oraz łagodnych i jasnych. Można go zestawić zarówno z elewacją kamienną, jak i drewnianą czy wykończoną klinkierem. Wybierając kolor pokrycia dachowego, należy wcześniej sprawdzić, czy kolorystyka nie jest narzucona w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »