Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Jakie pokrycie dachu?

Zastosowanie określonego rozwiązania architektonicznego w konstrukcji dachu, charakter budynku, upodobania inwestorów- to tylko kilka z wielu czynników, jakie wpływają na to, jaki materiał zostanie użyty do pokrycia połaci dachowych. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które można dostosować do potrzeb inwestora pod względem estetyki, a przede wszystkim trwałości i możliwości wykonania dachu. Należy przy tym pamiętać, iż czym bardziej płaski dach, tym jest pokrycie powinno być szczelniejsze i posiadać lepsze właściwości izolacyjne. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest krycie dachu dachówką, ceramiczną czy cementową. Jest to materiał przeznaczony do spadzistych dachów, którego kąt jest większy niż 15 stopni, przy czym, przy dachówce cementowej zaleca się przynajmniej 22 stopnie z powodu jej ciężaru. Szeroka gama kolorów, kształtów oraz dodatkowych elementów obróbki dachu daje szerokie spektrum zastosowania dachówki.

Skomplikowany kształt połaci dachowej, wielkość elementów konstrukcyjnych dachu oraz różnorakich krzywizn stanowi wyzwanie dla materiału, z którego wykonane będzie pokrycie. W takim wypadku należy też brać pod uwagę ilość odrzutów materiału, pozostałego po obróbce dekarskiej. W takim przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem są gonty bitumiczne, pozwalające uzyskać najbardziej wyszukane formy połaci dachowej.

Jeżeli inwestorzy poszukują lekkiego materiału do dachów o małym kącie nachylenia, który równocześnie posiada wysokie walory estetyczne, należy pomyśleć o zastosowaniu blacho dachówki. Przy stosunkowo niewysokiej cenie otrzymujemy materiał do pokrycia połaci od 9 stopni nachylenia, ponadto coraz skuteczniej imitującego dachówkę. Te elementy skłaniają wielu inwestorów do tego materiału. Należy jednak pamiętać, iż z powodu lekkości, blacho dachówka musi być bardzo dobrze przymocowana do połaci dachowej.

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »