Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Jak układać gonty bitumiczne?

Gonty bitumiczne to pokrycie dachowe, które do montażu nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi dekarskich. Wykonanie takiego poszycia nie wymaga wiele czasu i jest naprawdę łatwe. Pierwszym krokiem jest osadzenie wywietrzników połaciowych i kalenicowych w otworach wykonanych w poszyciu sztywnym. Następnie pasy są przycinane w taki sposób, aby pasowały do długości połaci. Pasy mocowane są za pomocą gwoździ z płaską główką, które nazywa się papiakami – znakomicie nadają się one właśnie do gontów bitumicznych. 

Ilość gwoździ zawsze zależy od zaleceń producenta. W przypadku, gdy poszycie jest kryte papą i sztywne, gonty samowulkanizają się. Pola kleju znajdujące się na spodniej stronie gontów powinny być jak największe – im większą powierzchnię pokrywają, tym bardziej pokrycie będzie odporne na porywisty wiatr oraz deszcz. Są to elementy, które należy przechowywać w pomieszczeniach chłodnych, ponieważ tylko wtedy można będzie łatwo usunąć folię pokrywającą warstwę kleju.

W sprzedaży są także gonty mające dwie powierzchnie klejące, są to wówczas dachówki podwójnie klejone. Mają one szeroki pas samoprzylepny na dolnej stronie oraz kilka pasków kleju na stronie górnej. Paski kleju na skutek promieniowania słonecznego doskonale łączą warstwy dachówek, co daje jednolitą oraz wodoszczelną powłokę. Jeśli w takim pokryciu dachowym pojawi się jakieś pęknięcie lub nieszczelność, to wystarczy zastosować taśmy lub kleje bitumiczne. Tego typu masy asfaltowe pozwalają na pełne uszczelnienie pokrycia. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »