Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Charakterystyka blachodachówki

Blachodachówki to pokrycia dachowe, które można ułożyć na niemal każdym dachu, którego kąt nachylenia jest większy niż 15 stopni. Jednak rozwiązanie to jest zdecydowanie najbardziej opłacalne w przypadku dachów o prostym kształcie, ponieważ wówczas uzyskuje się najmniej odpadów. Blachodachówki mają formę przetłoczonych arkuszy blachy, którym stalowy lub aluminiowy rdzeń nadaje formę dachówki. Każdy arkusz jest następnie pokrywany specjalnymi powłokami ochronnymi, np. akrylem czy poliestrem. 

Szczególnie efektownie prezentują się blachodachówki z posypką, które wyglądem przypominają gont drewniany lub łupek kamienny. Ich powierzchnia jest wykończona za pomocą barwionego piasku kwarcowego lub warstwy skalnego kruszywa. Dzięki posypce blachodachówka jest szorstka i matowa, a ponieważ ten typ pokrycia powstaje w niewielkich arkuszach, można je wykorzystywać także na dachy o skomplikowanych kształtach, ponieważ w czasie montażu nie ma zbyt wielu odpadów. Najwytrzymalsze blachodachówki mogą służyć przez nawet 50 lat. 

Wybór blachodachówki zawsze zależy od rodzaju dachu. W przypadku dachów jedno- lub dwuspadowych, pozbawionych wykuszy i lukarn, zdecydowanie najłatwiej będzie zastosować arkusze przycięte na wymiar. Mogą one mieć długość nawet 12m, dlatego konieczne jest zapewnianie odpowiedniego transportu zarówno na budowę, jak i na dach. W przypadku, gdy połać dachowa ma wiele załamań, arkusze trzeba docinać bezpośrednio na budowie. Wówczas odcięte kawałki można dopasować do innych fragmentów połaci, np., przy kominie. Należy przy tym pamiętać, że blachodachówkę układa się wyłącznie na ruszcie wykonanym z kontrałat i łat. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »