Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Blachy dachowe
Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.
Najczęściej czytacie
Dachy w zimie
- Szczegóły
- Kategoria: Pokrycia dachowe
Zima tuż tuż…a co za tym idzie? Zimno, chłód, opady śniegu, marznące stopy i ręce. Zatem najbliższy okres to zdecydowanie najlepszy sprawdzian dla naszego domu. Szczególnie narażone na działania pogodowe są oczywiście jego elementy zewnętrzne, które stanowią jednocześnie o jego izolacji.
Nic dokładnie nie odzwierciedli nam jakości wykonania czy jakości materiałów użytych podczas budowy domu jak właśnie nasza sroga zima. Istotnym elementem tutaj jest dach. Jakość wykonania dachu jest nieopisana. Przecież musi on utrzymać masę śniegu, a wraz z roztopami nie może przeciekać! To grozi katastrofą i ogromnymi kosztami. Należałoby zatem sprawdzić stan dachu jeszcze przed zimą, zanim spadnie pierwszy śnieg.
Jesień daje nam takie możliwości, że w przypadku wykrycia jakiś nieprawidłowości możemy je jeszcze naprawić. Pierwszym elementem, który bezwzględnie należy wykonać, jest sprawdzenie przepustowości systemu rynnowego. Dodatkowo oczyszczamy go z gałęzi, liści, które tam się znajdują i blokują odpływ wody. Oznaką złego funkcjonowania rynny są zwisające zimą z dachu sople lodu. Fajnie jest taki sopel sobie oderwać, bo ładnie wygląda, ale jest on niebezpieczny.
Takie zanieczyszczenia rynien oprócz zablokowania drożności odpływu mogą dodatkowo powodować powstanie mikro ubytków. Gdy te czynności już wykonamy to następnie przechodzimy do sprawdzenia dachu pod kątem Jego szczelności. Ważne są tutaj miejsca łączenia poszczególnych elementów bądź to blachy bądź papy oraz przy fragmentach wystających takich jak komin czy okna. Jeżeli mamy z tym problem zawsze możemy zwrócić się o pomoc do fachowców, którzy odpowiednio sprawdzą i zabezpieczą nasz dach.