Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Blachy dachowe
Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.
Najczęściej czytacie
Pokrycie dachowe – na co zwrócić uwagę?
- Szczegóły
- Kategoria: Pokrycia dachowe
Wybór pokrycia dachowego to bardzo ważna decyzja, mająca wpływ nie tylko na wygląd domu, ale przede wszystkim na komfort jego użytkowania. Jedną z ważniejszych kwestii, na jakie trzeba zwrócić uwagę jest kształt dachu. Im bardziej jest skomplikowany, tym lepszym rozwiązaniem są rozwiązania małoformatowe, ponieważ dzięki nim łatwiej jest kształtować krzywizny dachu. Jeśli dach ma prostą formę, to można wybrać tańsze pokrycia wielkoformatowe, np. blachodachówkę w arkuszach.
Przy wyborze pokrycia dachowego trzeba też zwrócić uwagę na nachylenie połaci. Producenci pokryć podają, na jakie nachylenie połaci przeznaczone jest dane pokrycie. Tylko wtedy można mieć pewność, że pokrycie zapewni dachowi szczelność. Im większe nachylenie, tym więcej trzeba przeznaczyć na dodatkowe mocowania. Kolejna ważna kwestia to ciężar pokrycia dachowego, ponieważ to od niego zależą takie cechy, jak wytrzymałość i konstrukcja więźby dachowej. Najbardziej ekonomiczny jest wybór pokrycia przeznaczonego standardowo na dach o danym nachyleniu połaci.
Niemniej ważny jest ciężar pokrycia dachowego. Może on być bardzo zróżnicowany, a zdecydowanie najcięższa jest trzcina i dachówka karpiówka, która układana jest w dwóch warstwach. Średnią wagą cechują się dachówki zakładkowe, a zdecydowanie najlżejsze są blachy płaskie i faliste. Im lżejsze pokrycie, tym mniejsze obciążenia dla konstrukcji dachu. Warto też wziąć pod uwagę poszycie dachu, ponieważ niektóre pokrycia nadają się wyłącznie na poszycie sztywne.