Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Blachy dachowe
Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.
Najczęściej czytacie
Dachówki ceramiczne – dlaczego są tak popularne?
- Szczegóły
- Kategoria: Pokrycia dachowe
Dachówki ceramiczne to jedno z najczęściej wybieranych pokryć dachowych. Wynika to przede wszystkim z tego, że są zawsze modne oraz wyjątkowo trwałe. Fachowcy zapewniają, że dachówki ceramiczne nie tracą walorów jakościowych nawet przez sto lat ciągłego użytkowania. Co więcej, w odróżnieniu od dachówek betonowanych, dachówki ceramiczne „starzeją się” wyjątkowo szlachetnie. Nie ulegają one również niszczącemu oddziaływaniu czynników atmosferycznych. Są nie tylko ognioodporne, ale również odporne na ekspozycję na słońce, opady deszczu, zmiany temperatur czy grad i wiatr.
Do zalet dachówek ceramicznych należy też dodać to, iż dzięki swojej dużej masie są niepodatne na drgania. Tym samym zapewniają świetną izolację akustyczną, co jest szczególnie ważne wtedy, gdy na poddaszu znajdują się pomieszczenia użytkowe. Dachówki doskonale tłumią m.in. odgłosy padającego deszczu czy gradu. Do tego są zawsze modne, ponieważ producenci na bieżąco dostosowują ich wygląd do aktualnych trendów. Do niedawna największym „wzięciem” cieszyły się dachówki czerwone, natomiast teraz najchętniej kupowane są odcienie grafitowe i czarne. Wzorem ponadczasowym jest fala morska.
Niemniej ważną zaletą dachówek jest to, że są one wytwarzane z surowców naturalnych, dzięki czemu stanowią ekologiczne pokrycie dachowe. Każda dachówka jest robiona z gliny, niekiedy z domieszką tlenków metali, minerałów czy rozdrobnionego szkliwa. Następnie dachówki wypala się w piecu w bardzo wysokiej temperaturze.