Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Blachy dachowe
Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.
Najczęściej czytacie
Moda na strzechę dachową
- Szczegóły
- Kategoria: Pokrycia dachowe
Coraz większym zainteresowaniem cieszy się pokrywanie dachu trzciną, która nie tylko jest piękna i ma doskonałe właściwości termoizolacyjne oraz akustyczne, ale także niełatwo ją zapalić. Trzcina, która służy do pokrywania dachów, powinna być jednoroczna, prosta i mieć dużą zawartość krzemionki. Ważne jest to, aby konstrukcja dachu była wytrzymała, ponieważ pokrycie z trzciny może ważyć nawet ponad 75 kilogramów.
Strzechę należy układać na dachach o dużych spadkach, to znaczy o kącie nachylenia minimum 35°. Najładniej prezentuje się ona na budynkach o nachyleniu 52°. Im większy jest kąt nachylenia połaci, tym większa okazuje się żywotność pokrycia. Zazwyczaj domy, które pokrywane są strzechą, projektuje się tak, aby szerokość ich dachu nie przekraczała ośmiu metrów. Do wykonania pokrycia z trzciny warto zatrudnić doświadczoną firmę, która specjalizuje się w tego rodzaju czynnościach.
Jeżeli chodzi o sposób układania trzciny, może być ona luźna lub w snopkach. Długość wiązki powinna wynosić od 140 do 200 cm, natomiast obwód 30 cm od podstawy 60 cm. W naszym kraju najczęściej układanie trzciny odbywa się poprzez tak zwane poszycie pod pręt. Chodzi o to, aby przytwierdzić snopki do łat poziomymi kijami, czyli prętami, przechodzącymi przez snopek. Poszycie przymocowuje się do dachu za pomocą drutu. Znanymi sposobami są jeszcze: poszycie w dekówkę, to znaczy snopki przywiązuje się drutem bezpośrednio do łat oraz poszycie pod gaj, to jest snopki leżą pomiędzy łatami a przyciskającymi je prętami.