Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Dachy z trzciny

Dachy z trzciny cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Ten sposób pokrycia dachowego ma oprócz walorów estetycznych również ogromne zalety estetyczne. Idealnie wkomponowuje się w środowisko naturalne, a często instalowane bawole oczy tworzą bajkowy wygląd domów.

Trzcina jest bardzo pospolitym materiałem dekarskim. Ma znakomite właściwości termoizolacyjne,  wbrew pozorom doskonale radzi sobie w przypadku niskich temperatur czy nawet ogień, dlatego okazuje się być bardzo dobrym materiałem do pokryć dachowych.

Szacuje się, że dachy trzcinowe mogą przetrwać nawet 100 lat. Czynnikiem mającym wpływ na ich długowieczność jest woskowatość łodyg, a także osadzanie się krzemionki na wystających częściach, co prowadzi do stwardzienia i zgrubienia nawierzchni.

Dach trzcinowy działa jak termos w lecie zapewnia chłód, a zimą zatrzymuje ciepło. Dobre parametry osiągane są dzięki wysokiemu współczynnikowi przenikania ciepła i niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła. Jest również znakomitym izolatorem, ponieważ porowate wnętrze trzciny doskonale tłumi i pochłania dźwięki.

Najlepszym zabezpieczeniem dachu z trzciny przed ogniem jest impregnacja oraz do jej wiązania używać drutu chromoniklowego, który nie przewodzi ciepła.

Grubość dachu trzcinowego to od 28 do 38 cm, co jest bezpośrednio uzależnione od kąta nachylenia i parametrów jakie posiada dany gatunek trzciny. Im kąt nachylenia jest mniejszy tym warstwa trzciny powinna być grubsza, natomiast większy kąt nachylenia ma niebagatelny wpływ na odprowadzanie wody opadowej.

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »