Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Dachy strome i płaskie. Co wybrać?

Dachy strome wykorzystują tradycyjne pokrycia dachowe, najczęściej z blachodachówki, dachówki lub blachy trapezowej. Cieszą się dużą popularnością, ze względu korzystne zachowania podczas niesprzyjających warunków pogodowych: dużych opadów śniegu i deszczu.

Dachy płaskie, kiedyś stosowane w piętrowych domach rodzinnych odeszły na pewien okres w zapomnienie. Wróciły niedawno, jako wykończenie nowoczesnych budynków mieszkalnych i stały się bardzo pożądanym elementem budynków.

Zalety dachu płaskiego:

•są niezwykle energooszczędne,

•powierzchnia pod dachem jest jednakowej wysokości i może być tak samo eksploatowana,

•powierzchnia dachu może być wykorzystana jako taras lub miejsce do innych potrzeb

Główną wadą dachu płaskiego jest konieczność odśnieżania i usuwania zalegających nieczystości. Zainstalowanie rynien wymaga dodatkowych udogodnień. Termoizolacja dachu musi być wykonana szczególnie dokładnie.

Zalety dachu stromego:

•odprowadzanie śniegu i wody opadowej,

•kształtowanie formy dachu,

•możliwość wykorzystania poddasza,

•można wybierać wśród pokryć dachowych.

Dach stromy posiada również wiele wad. Pomieszczenia na poddaszu posiadają wiele skosów, utrudniając mieszkańcom funkcjonowanie. Skomplikowany dach jest bardzo kosztowny i generuje błędy wykonawcze. Dachu nie można dodatkowo wykorzystać, a żeby spełnić określone zadania trzeba na nim zamontować dodatkowe akcesoria.

Decydując się na wybór dachu dobrze jest wziąć pod uwagę nie tylko walory estetyczne, ale również funkcjonalność i koszty wykonania zlecenia.

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »