Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Blachy dachowe
Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.
Najczęściej czytacie
Ogród na dachu
- Szczegóły
- Kategoria: Pokrycia dachowe
Ogrody założone na dachu nieruchomości są coraz częściej spotykane na terenie osiedli mieszkaniowych. Można je zobaczyć także nad garażami. Budynki, posiadające tereny zielone, mogą być nawet o trzydzieści procent droższe od nieruchomości bez urządzonego ogrodu. Można go utworzyć na dachu płaskim klasycznie ocieplonym, jak i na dachu odwróconym.
Taki ogród spełnia wiele funkcji. Polepsza mikroklimat, gdyż wydziela tlen i redukuje dwutlenek węgla. Zieleń oczyszcza powietrze z pyłów, kurzu i spalin. Poza tym wpływa na zmniejszanie się ilości wody opadowej, która jest odprowadzana do kanalizacji. Zatrzymana dzięki roślinom woda paruje z powrotem do atmosfery, co wpływa na zwiększenie wilgotności powietrza. Poza tym, dachy z ogrodem redukują hałas w budynku o około 8 decybeli. Są również doskonałą izolacją termiczną, ponieważ zimą zatrzymują ciepło, a latem chronią przed nagrzaniem pomieszczeń. Jeżeli do ich budowy wykorzysta się materiały z recyklingu, zmniejszy się koszty tej inwestycji.
W nowych budynkach konstrukcja dachu, na którym ma powstać ogród, wykonana bywa zazwyczaj w układzie odwróconym, co oznacza, że na spodzie znajduje się hydroizolacja, a na niej ułożona jest izolacja termiczna. To sprawia, że hydroizolacja dachu jest zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi i działaniem czynników zewnętrznych, na przykład temperatury i promieniowania UV. Wysokość temperatury na powierzchni hydroizolacji jest stabilna, niezależnie od warunków atmosferycznych. Odmienne rozwiązania stosuje się na stropodachach o klasycznym układzie warstw. Na hydroizolacji układa się geowłókninę chłonno-ochronną, a na niej drenaż, przykrywany geowłókniną filtracyjną.