Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Ogród na dachu

 Ogrody założone na dachu nieruchomości są coraz częściej spotykane na terenie osiedli mieszkaniowych. Można je zobaczyć także nad garażami. Budynki, posiadające tereny zielone, mogą być nawet o trzydzieści procent droższe od nieruchomości bez urządzonego ogrodu. Można go utworzyć na dachu płaskim klasycznie ocieplonym, jak i na dachu odwróconym.

Taki ogród spełnia wiele funkcji. Polepsza mikroklimat, gdyż wydziela tlen i redukuje dwutlenek węgla. Zieleń oczyszcza powietrze z pyłów, kurzu i spalin. Poza tym wpływa na zmniejszanie się ilości wody opadowej, która jest odprowadzana do kanalizacji. Zatrzymana dzięki roślinom woda paruje z powrotem do atmosfery, co wpływa na zwiększenie wilgotności powietrza. Poza tym, dachy z ogrodem redukują hałas w budynku o około 8 decybeli. Są również doskonałą izolacją termiczną, ponieważ zimą zatrzymują ciepło, a latem chronią przed nagrzaniem pomieszczeń. Jeżeli do ich budowy wykorzysta się materiały z recyklingu, zmniejszy się koszty tej inwestycji.

W nowych budynkach konstrukcja dachu, na którym ma powstać ogród, wykonana bywa zazwyczaj w układzie odwróconym, co oznacza, że na spodzie znajduje się hydroizolacja, a na niej ułożona jest izolacja termiczna. To sprawia, że hydroizolacja dachu jest zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi i działaniem czynników zewnętrznych, na przykład temperatury i promieniowania UV. Wysokość temperatury na powierzchni hydroizolacji jest stabilna, niezależnie od warunków atmosferycznych. Odmienne rozwiązania stosuje się na stropodachach o klasycznym układzie warstw. Na hydroizolacji układa się geowłókninę chłonno-ochronną, a na niej drenaż, przykrywany geowłókniną filtracyjną.

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »