Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Dachówki ceramiczne na tak

Dachówki ceramiczne są od wielu lat z powodzeniem stosowane jako pokrycia dachowe. Są nie tylko skutecznym zabezpieczeniem dachu, ale również dostarczają walorów estetycznych. Ceramika stosowana podczas produkcji dachówek jest odpowiednio przygotowywana i wypalana, aby była trwała i nie nasiąkała wodą. Ma właściwości mrozoodporne, jest niepalna i dodatkowo dość twarda.

Decydując się na dachówki ceramiczne, należy wcześniej zadbać o parametry budynku, zapewnić odpowiedni udźwig ścian i specjalnie przystosowaną więźbę dachową. Sam proces układania dachówek nie jest skomplikowany, ale należy przygotować konstrukcję, ponieważ dach tego typu jest dość ciężki i wymaga odpowiednich zabezpieczeń. Dachówki ceramiczne są niezwykle trwałe, mogą leżeć na dachu bardzo wiele lat.

Obecnie na rynku jest szeroki wybór dachówek. Występują w bogatej gamie kolorystycznej. Ze względu na kształt występują:

karpiówka,

mniszka, 

holenderka,

zakładkowa.

Przed wyborem kształtu dachu dobrze jest uzgodnić z fachowcem odpowiedni rodzaj pokrycia. Dachówki znakomicie prezentują się na dachach złożonych o wielu płaszczyznach. Zalecane nachylenie to kąt co najmniej 30 stopni. Dachówki idealnie pasują do tzw. „wolego oka”, okna w kształcie kopuły. Do obrobienia tego typu otworów okiennych najlepiej nadają się dachówki esówki, podczas montowania, który można dowolnie regulować odstępy.

Coraz częściej spotykane są dachówki glazurowane, błyszczące oraz pokryte specjalną warstwą ceramicznego proszku, stwarzające złudzenie matu.

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »