Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Różne rodzaje pokryć dachowych

Dostępność różnego rodzaju pokryć dachowych stawia inwestorów przed poważnym dylematem, dotyczącym materiału. W trakcie projektowania budynku już są uzgadniane preferencje dotyczące dachu i to architekt podejmuje decyzje związane z wyborem pokrycia dachowego. Muszą być wzięte pod uwagę wszystkie parametry dotyczące wytrzymałości ścian bocznych obiektu. Wszelkie zmiany muszą być konsultowane i sprawdzane. Decydując się na wybór pokrycia dachowego należy wziąć pod uwagę rodzaj dachu, jego spadzistość. Na rynku występuje wiele rodzajów materiałów dachowych, zróżnicowanych ze względu na trwałość, walory estetyczne, przeznaczenie oraz kolorystykę.

 

Rodzaje pokryć dachowych

 

Obecnie wybór pokryć dachowych jest dość imponujący i każdy znajdzie najlepsze dla siebie rozwiązanie. Do najpopularniejszych należą:

dachówka ceramiczne – jest materiał niezwykle trwały i jednocześnie ekologiczny, ponieważ do jej produkcji wykorzystywane są naturalne składniki,

dachówka betonowa – charakteryzuje się również dużą trwałością, jest łatwa w montażu i występuje w wielu wersjach kolorystycznych,

blachodachówka – czyli arkusze kształtowanej blachy. Jest łatwa do założenia, materiał, z którego jest wykonana nie ulega odbarwieniom pod wpływem promieni UV. Jest odporna na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych,

blachówka bitumiczna – czyli uformowane warstwy papy termozgrzewalnej, łatwe do aplikacji na odeskowanej powierzchni dachowej,

blacha na rąbek – nowoczesne pokrycie z wykorzystaniem arkuszy blachy, doskonale sprawdza się w obiektach mieszkalnych.

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »