Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Blachy dachowe
Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.
Najczęściej czytacie
Łupkowe pokrycie dachowe
- Szczegóły
- Kategoria: Pokrycia dachowe
Pokrycie dachowe z łupków nawiązuje do tradycyjne budownictwa z terenów podgórskich, bogatych w materiał piaskowca łupkowego. Jest to materiał wymagający dużej precyzji i cierpliwości podczas układania na dachu. Obecnie łupki dachowe to specjalnie przygotowane płytki, równo docięte i zabezpieczone.
Łupkiem jest naturalnym materiałem, który może konkurować z dachówką ceramiczną lub gontem. Znakomicie prezentuje się na dachu i nawiązuje stylizacją do domów prowansalskich albo niemieckich. Uważany jest za materiał długowieczny. Szacuje się, że może być doskonałym pokryciem nawet przez 300 lat. Ponieważ jest naturalny to traktowany jest jako materiał ekologiczny, do tego estetyczny i ogniotrwały. Łupek występuje w wielu wersjach kolorystycznych, w zależności od pokładu, z którego jest wydobywany.
Warstwy łupku dobrze się rozdzielają, dlatego można z niego uzyskać nawet dość cienkie płytki, co z kolei ułatwia instalację na podkładach dachowych.
Łupek jest bardzo odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Nie jest łamliwy, w związku z tym nie kruszy się i nie pęka. Jest mrozoodporny. Nie nasiąka wodą, która ładnie spływa po jego powierzchni, nie tworząc zastoisk wilgoci. Nie kruszy się pod wpływem różnicy temperatur i nie odbarwia się przez intensywne działanie promieni słonecznych.
Na rynku dostępny jest naturalny łupek dachowy pochodzący ze skał osadowych lub metamorficznych, oraz sztuczny, wykonany z syntetycznych surowców.