Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Blaszane pokrycia dachowe

Gdy przyjrzymy się nowym domom, zauważymy że najczęściej wybieranym materiałem na pokrycia dachowe jest blacha. Składa się na to kilka powodów. Przede wszystkim pokrycia blaszane są stosunkowo lekkie, bardzo szybko i łatwo się je układa, mają dużą trwałość i są bardzo odporne na działanie czynników atmosferycznych. Ponadto przy prawidłowym ułożeniu są bardzo szczelne, a ich dodatkowym atutem jest fakt, że są niepalne. 

Blaszane pokrycia dachowe mogą mieć różne kształty. Do najpopularniejszych należą:

- płaskie blachy dachowe – bardzo popularne ze względu na niski koszt, oraz możliwość pokrywania nawet najbardziej skomplikowanych powierzchni,

- blachodachówka – blacha po ułożeniu przypomina położoną dachówkę. Efekt ten uzyskuje się wykonując przetłoczenia na arkuszu. Blacha w takich arkuszach jest grubsza i bardziej wytrzymała, 

- blacha trapezowa – jest to blacha z przetłoczeniami w kształcie trapezu. Biegną one wzdłuż poszczególnych arkuszy. Ta blacha najlepiej sprawdza się podczas krycia mało skomplikowanych dachów.

Materiałem z którego najczęściej wykonuje się pokrycia blaszane jest stal. W celu zabezpieczenia jej przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych pokrywa ją się warstwami zabezpieczającymi, które mają ją chronić przed utratą koloru, rdzewieniem itp. Ponadto spotykamy również pokrycia miedziane. Są one jednak o wiele droższe i nie są z tego względu zbyt popularne. 

Cała praca związana z pokryciem budynku blachą, powinna być wykonywana przez fachowców. Wiedzą oni jak składować materiał, jak go ciąć, układać, aby zachować jego naturalne właściwości i aby zapobiegać zbyt szybkiemu niszczeniu. 

 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »