Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Jaką wybrać dachówkę?

Chcąc wybrać odpowiednią dla siebie dachówkę, stajemy przed dylematem – ceramiczna czy cementowa? Głosy na temat tego, który materiał jest lepszy są podzielone, a niektóre kwestie przemawiają na korzyść to jednych, to drugich dachówek. Chociaż obydwa produkty wyglądają niemal identycznie, zdecydowanie odmienny jest sposób ich produkcji. Dachówki cementowe produkowane są z masy, która składa się w większości z wysokiej jakości piasku kwarcowego, jak również wody i cementu. 

Malowane są najczęściej farbami akrylowymi. Z kolei dachówki ceramiczne oprócz piasku kwarcowego mają w swoim składzie glin i mączkę ceglaną. Specyficzny połysk zawdzięczają glazurowaniu. Jeśli bierzemy pod uwagę kształt dachówki, to zdecydowanie większy wybór dają nam te ceramiczne, jednak obecnie możemy liczyć na to, że producent dostosuje się do wymagań klienta, nawet tych dotyczących mniej popularnych kształtów. Dachówki ceramiczne są zdecydowanie cięższe, dlatego też zaleca się układanie ich na dachach o mniejszym kącie nachylenia (chyba, że więźba zostanie wzmocniona). 

Dachówki cementowe, z racji tego, że są lżejsze, nadają się do bezproblemowego pokrywania dachów o większym kącie nachylenia. Jakie dachówki wybrać? Zdecydowanie trwalsze są te ceramiczne, jednak dachówki cementowe są z kolei zdecydowanie tańsze, a rozliczenie jakości do ceny wychodzi na korzyść tych drugich. Jednak porowata struktura ceramiki sprawia, że powietrze może być swobodnie wpuszczane do wnętrza domu, co sprawia, że atmosfera wewnątrz jest zdrowsza. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »