Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Układanie folii na dachu

Zabezpieczenie dachu przez wodą opadową i wilgocią z wnętrza budynku, to bardzo ważny element, na którym nie warto oszczędzać. Właśnie dlatego najlepiej kupić materiał o sprawdzonej jakości. Informacji na temat folii najlepiej szukać u producenta, sprzedawcy i dekarza. Zwłaszcza ten ostatni powinien nam dobrze doradzić, ponieważ to właśnie on wystawia gwarancję na wykonany przez siebie dach. Wybór folii wstępnego krycia jest oczywiście ważny, ale równie istotne jest jej prawidłowe ułożenie.

W nowych konstrukcjach dachowych folia jest zazwyczaj układana na krokwiach. Pasy folii kładzie się równolegle do okapu, pierwszy tuż przy nim, a kolejny wyżej, pamiętając o zachowaniu zakładu, który na większości folii oznaczony jest barwną linią. Sam początek pokrycia należy wstępnie umocować na całej szerokości zszywkami lub gwoździami o szerokich główkach. Na bieżąco trzeba również przybijać kontrłaty, co zapewnia dobre naciągnięcie folii i zabezpiecza ją przed rozerwaniem. Można także od razu układać poszycie z desek lub łaty nośne, dzięki czemu po dachu można będzie się łatwo przemieszczać.

Należy pamiętać o tym, że dobre naciągniecie folii zapobiega wybrzuszeniu materiału w czasie układania izolacji. Z tego powodu trzeba zwrócić szczególną uwagę na wszelkie fałdy i zagłębienia, w których może gromadzić się woda. W przypadku, gdy rozerwiemy pas lub zrobi się w nim dziura, nie ma potrzeby wymiany całego elementu, gdyż wystarczy zakleić ubytek specjalną taśmą lub klejem, ewentualnie łatą z tego samego materiału, przyklejoną dwustronną taśmą. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »