Komentarze

Rynna musi być właściwie zainstalowana

Budynek musi być dopracowany w każdym szczególe. Jeśli zapomnimy o drożności rynien to narażamy się bezpośrednio na odpadanie tynku z naszej elewacji. Efektem takiego działania będzie wszechobecna wilgoć w pomieszczeniach. To właśnie dlatego musimy przygotować rynny tak aby wypełniały one swoje zadanie. Jednak aby tak się stało to musimy o wszystko dobrze zadbać aby w przyszłości nie narażać się na podobne zagrożenia. 

Rynny służą nam przede do odprowadzania wody opadowej. Inwestując w rynny mamy pewność, że jest to wydatek na długie lata. Jeśli chcemy aby rynna była właściwie zamontowana i działała właściwie to powinniśmy do tej roboty wynająć fachowca. Tylko, wtedy poszczególne elementy będą zamocowane właściwie. Po skończonym montażu pozostaje nam już tylko doglądanie co jakiś czas ich stanu technicznego. 

Ciągła kontrola jest ważna, ponieważ, gdy rynna będzie zapchana liśćmi lub uszkodzona wówczas musimy dokonać szybkiej konserwacji aby działała ona właściwie. Do montażu rynny najlepiej jest wynająć dekarza. Idealnie zainstalowana rynna nie może wystawać za płaszczyznę, która jest niczym innym jak przedłużeniem dachu. Jeśli zaniechamy takiego warunku to może się okazać, że na rynnie będzie osiadał śnieg spadający bezpośrednio z pokrycia dachowego. Jeśli budynek zbudowany jest na terenie, gdzie znajduje się co roku dużo śniegu to rynny muszą posiadać dodatkowo płotki przeciwśniegowe. Płotki są również wymagane także, w przypadku gdy pokrycie naszego dachu jest śliskie. Dzięki takiemu rozwiązaniu śnieg oraz zalegająca woda trafia bezpośrednio do zamontowanej przy budynku rynny. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »