Komentarze

Montaż rynny

 Zacznijmy przede wszystkim od tego, że rynna jest niezbędnym elementem na każdym dachu. Dlatego też konieczne jest jej zakupienie i zamontowanie. Nie każdy jest w stanie sobie samodzielnie z tym zadanie poradzić. Dlatego w wielu przypadkach montażem zajmują się fachowcy. Niezależnie jednak od tego czy sami to uczyni czy też zlecimy powinniśmy dopilnować przede wszystkim tego by wszystko było dokładnie wykonane. Nie chodzi tutaj jedynie o trwale przymocowanie rynny do brzegu dachu. Oczywiście jest to bardzo ważne, ale przy wykorzystaniu dzisiejszych możliwości można uznać, że to zadanie jest najłatwiejsze w całym montażu rynny do dachu.

Żaden dach nie jest idealnie prostu, w końcu dom to bryła, a więc i dach będzie miał kilka kątów. Dlatego też jeśli rynna ma być wokół dachu to zdarzą nam się łączenia. Dokładnie taka sama sytuacja będzie miała miejsce jeśli wybierzemy rynny o mniejszych długościach niż długość brzegu dachu. Czasami mamy dach w nietypowym kształcie i konieczne jest samodzielne rozcinanie rynny na mniejsze kawałki i dopasowywanie jej do kształtów na dachu. W tych wszystkich sytuacjach mamy jedno wspólne zadanie, a mianowicie połączenie elementów rynny ze sobą w taki sposób by tworzyły nieprzerwana konstrukcje.

Chodzi o to by rynna była szczelna, a więc w tym miejscu należy odpowiednio i szczelnie połączyć ze sobą mniejsze elementy. Najlepiej wykorzystać gotowe łączenia, które można zakupić w każdym sklepie z rynnami i częściami do nich. Nie mniej jednak to czym połączymy zależy przede wszystkim od tego z jakiego materiału jest wykonana rynna.

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »