Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Montaż rynny
- Szczegóły
- Kategoria: Rynny
Zacznijmy przede wszystkim od tego, że rynna jest niezbędnym elementem na każdym dachu. Dlatego też konieczne jest jej zakupienie i zamontowanie. Nie każdy jest w stanie sobie samodzielnie z tym zadanie poradzić. Dlatego w wielu przypadkach montażem zajmują się fachowcy. Niezależnie jednak od tego czy sami to uczyni czy też zlecimy powinniśmy dopilnować przede wszystkim tego by wszystko było dokładnie wykonane. Nie chodzi tutaj jedynie o trwale przymocowanie rynny do brzegu dachu. Oczywiście jest to bardzo ważne, ale przy wykorzystaniu dzisiejszych możliwości można uznać, że to zadanie jest najłatwiejsze w całym montażu rynny do dachu.
Żaden dach nie jest idealnie prostu, w końcu dom to bryła, a więc i dach będzie miał kilka kątów. Dlatego też jeśli rynna ma być wokół dachu to zdarzą nam się łączenia. Dokładnie taka sama sytuacja będzie miała miejsce jeśli wybierzemy rynny o mniejszych długościach niż długość brzegu dachu. Czasami mamy dach w nietypowym kształcie i konieczne jest samodzielne rozcinanie rynny na mniejsze kawałki i dopasowywanie jej do kształtów na dachu. W tych wszystkich sytuacjach mamy jedno wspólne zadanie, a mianowicie połączenie elementów rynny ze sobą w taki sposób by tworzyły nieprzerwana konstrukcje.
Chodzi o to by rynna była szczelna, a więc w tym miejscu należy odpowiednio i szczelnie połączyć ze sobą mniejsze elementy. Najlepiej wykorzystać gotowe łączenia, które można zakupić w każdym sklepie z rynnami i częściami do nich. Nie mniej jednak to czym połączymy zależy przede wszystkim od tego z jakiego materiału jest wykonana rynna.