Komentarze

Rynny z tytan-cynku

Systemy orynnowania wykonane z blach cynkowo-tytanowych to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę. Rynny wykonane z tego rodzaju blach są wyjątkowo odporne na korozję i to w całym swoim przekroju. Oznacza to, że nawet w przypadku powstania jakichkolwiek rys lub zadrapań podczas montażu nie trzeba stosować żadnych dodatkowych zabezpieczeń uszkodzonych elementów. Co ciekawa, powierzchnia tego rodzaju rynien sama się zabezpiecza. Następuje to po ok. roku i polega na tym, że blacha pokrywa się matową, szaro-niebieską patyną, która stanowi naturalną warstwę ochronną.

Zanim to nastąpi można wykonać warstwę patyny w fabryce, dzięki czemu rynny od razu będą odpowiednio zabezpieczone. Tego rodzaju warstwa zwiększa długowieczność systemów rynnowych cynkowo-tytanowych, dzięki czemu nawet przez 120 lat zachowują one swoje właściwości i nie trzeba ich konserwować ani stosować specjalnych zabiegów ochronnych. Poza tym patyny znacznie poprawia wygląd systemu orynnowania, nadając mu efektownego koloru zbliżonego do RAL 7001.

Decydując się na system orynnmowania z blach cynkowo-tytanowych należy pamiętać o tym, że wszystkie elementy składowe muszą pochodzić od jednego producenta. Tylko wtedy można mieć pewność, że będą one ze sobą współdziałać, a system będzie jak najbardziej efektywny. Ponadto dzięki korzystaniu z jednego systemu wszystkie elementy zawsze do siebie pasują i to nawet w najmniej korzystnych zestawieniach. W przypadku, gdy zdecydujemy się na zakup części z różnych systemów może okazać się, że odchyłki wymiarowe są zbyt duże i system po prostu nie będzie nadawał się do użytku. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »