Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Rynny z Luranu S®
- Szczegóły
- Kategoria: Rynny
Na polskim rynku budowlanym największą popularnością cieszą się rynny z tworzyw sztucznych. Surowce, z którego są produkowane, najczęściej jest polichlorek winylu, czyli PVC. Jednak coraz częściej klienci decydują się na rynny z innego tworzywa sztucznego, którym jest Luran S®. Produkty z tego surowca posiadają certyfikat gwarancji koloru. Ponadto są wysoce odporne na czynniki atmosferyczne i promieniowanie UV. Kolejnym atutem jest wyjątkowa łatwość montażu sposobem uszczelkowym lub klejonym.
Orynnowanie tego typu cechuje się jednolitym wysokim połyskiem i brakiem odbarwień z biegiem lat. System pracuje prawidłowo nawet w klimacie ostrym, kiedy temperatury spadają poniżej minus 30stC. Oczywiście kluczem do prawidłowego działania systemu rynnowego jest odpowiedni montaż, który powinien pozwalać na prace systemu bez jego rozszczelniania (jest to efekt rozszerzalności temperaturowej). Istotnym atutem rynien z tworzyw sztucznych jest również brak konieczności konserwacji – należy jednak pamiętać, aby raz w roku oczyszczać rynny z igliwia i pojesiennych liści.
Wiele osób kupujących systemy rynnowe decyduje się na jednoczesny zakup specjalnych siatek, których zadaniem jest zapobieganie przedostawania się zanieczyszczeń do systemu rynnowego. Należy jednak pamiętać, że rozwiązanie to nie chroni w pełni przed np. listowiem czy igliwiem, ale dodatkowo może powodować przytykanie systemu i niesprawne odprowadzanie deszczówki z dachu. Zamiast siatek lepiej zdecydować się na sitko do sztucera lub efektywny, specjalny przyrząd na wysięgniku z odpowiednim zakończeniem, za pomocą którego można łatwo zgarną zanieczyszczenia, które znajdują się w rynnie.