Komentarze

Rynny z Luranu S®

Na polskim rynku budowlanym największą popularnością cieszą się rynny z tworzyw sztucznych. Surowce, z którego są produkowane, najczęściej jest polichlorek winylu, czyli PVC. Jednak coraz częściej klienci decydują się na rynny z innego tworzywa sztucznego, którym jest Luran S®. Produkty z tego surowca posiadają certyfikat gwarancji koloru. Ponadto są wysoce odporne na czynniki atmosferyczne i promieniowanie UV. Kolejnym atutem jest wyjątkowa łatwość montażu sposobem uszczelkowym lub klejonym. 

Orynnowanie tego typu cechuje się jednolitym wysokim połyskiem i brakiem odbarwień z biegiem lat. System pracuje prawidłowo nawet w klimacie ostrym, kiedy temperatury spadają poniżej minus 30stC. Oczywiście kluczem do prawidłowego działania systemu rynnowego jest odpowiedni montaż, który powinien pozwalać na prace systemu bez jego rozszczelniania (jest to efekt rozszerzalności temperaturowej). Istotnym atutem rynien z tworzyw sztucznych jest również brak konieczności konserwacji – należy jednak pamiętać, aby raz w roku oczyszczać rynny z igliwia i pojesiennych liści.

Wiele osób kupujących systemy rynnowe decyduje się na jednoczesny zakup specjalnych siatek, których zadaniem jest zapobieganie przedostawania się zanieczyszczeń do systemu rynnowego. Należy jednak pamiętać, że rozwiązanie to nie chroni w pełni przed np. listowiem czy igliwiem, ale dodatkowo może powodować przytykanie systemu i niesprawne odprowadzanie deszczówki z dachu. Zamiast siatek lepiej zdecydować się na sitko do sztucera lub efektywny, specjalny przyrząd na wysięgniku z odpowiednim zakończeniem, za pomocą którego można łatwo zgarną zanieczyszczenia, które znajdują się w rynnie. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »