Komentarze

Ogrzewanie rynien – jak to działa?

Ogrzewanie rynien to sprawdzony sposób na uniknięcie szkód spowodowanych przez zalegający lód oraz śnieg. Taka inwestycja zapewni ochroną przed kosztami związanymi z wymianą orynnowania bądź remontem elewacji. Jest to bardzo ważne zimą, kiedy system rynnowi jest narażony na niszczące działanie zalegającego lodu lub śniegu. Powstaje wtedy znaczne obciążenie, które powoduje wyginanie, a nawet odrywanie rynien. Co więcej, przelewająca się podczas intensywnych opadów woda, powoduje powstawanie nieestetycznych zacieków na elewacji oraz stwarzających niebezpieczeństwo zwisających sopli.

Z tych właśnie względów konieczne jest regularne odśnieżanie dachu i rynien, ale jak wiadomo czynność ta nie należy do przyjemnych, zwłaszcza w czasie siarczystych mrozów. Rozwiązaniem powyższych problemów jest właśnie system grzewczy, składający się z przewodów grzewczych umiejscowionych w systemie rynnowym. Dostępne są dwa rodzaje przewodów grzewczych:

•samoregulujące, nazywane także inteligentnymi – wykonane są z materiału, którego opór zmienia się pod wpływem temperatury otoczenia. Przewody nagrzewają się mocniej, gdy temperatura jest niższa. Są to kable, które można ciąć na dowolny wymiar, a także dowolnie ze sobą krzyżować i stykać,

•stałooporowe – są to przewody tańsze od samoregulujących, ale nie można ich ciąć. Konieczne jest dokładne zaplanowanie długości. Przez cały czas pracy mają taką samą moc, dlatego ich temperatura pozostaje niezmienna. 

Największą wydajność systemu ogrzewania rynien można osiągnąć dzięki zastosowaniu dwóch rzędów kabli grzejnych. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »