Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Co robić z wodą z rynien?
- Szczegóły
- Kategoria: Rynny
System rynnowy musi być nie tylko szczelny, ale również efektywny. Od niego zależy to, czy dom oraz cała posesja będą zabezpieczone przed zalewaniem oraz innymi negatywnymi skutkami będącymi efektem gromadzenia się wody. Powstałe w wyniku tego błoto i wilgoć to prosta droga do zawilgocenia fundamentów, co prowadzi do odkształceń i pęknięć. Jeśli taka sytuacja trwa zbyt długo może spowodować podmywanie fundamentów domu, przez co budynek będzie nierówno osiadał. Z tego właśnie względu trzeba zwrócić szczególną uwagę na kwestie związane z drenażem wody z systemu rynnowego.
Zdecydowanie najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest podłączenie rynien do kanalizacji deszczowej. Jest to opcja, która wiąże się z opłatami za przyłączenie oraz korzystanie z miejskiej lub gminnej sieci kanalizacyjnej. Co więcej, aby przyłączyć swój system rynnowy do kanalizacji deszczowej trzeba jeszcze uzgodnić tę kwestię z przedsiębiorstwem kanalizacyjnym oraz osobą, która przygotowuje projekt budowlany.
W przypadku, gdy nie ma możliwości podłączenia rynien do kanalizacji, można odprowadzać deszczówkę do gruntu. Jednak, aby było to zgodne z prawem i nie prowadziło do zalewania fundamentów, należy pamiętać o tym, że deszczówka musi wsiąkać w grunt równomiernie. Konieczne jest więc stosowanie specjalnych skrzynek. Deszczówkę można też odprowadzać do zbiornika na wodę. Dzięki temu można ją będzie później wykorzystać do różnego rodzaju prac gospodarczych, np. do czyszczenia mebli ogrodowych, samochodu czy do podlewania roślin.