Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Jak tanio odnowić stalowe rynny?
- Szczegóły
- Kategoria: Rynny
Rynny stalowe warto odnowić, jeśli ich stan techniczny jest dobry. Nie powinny mieć żadnych śladów korozji, ponieważ tylko wtedy wykonanie tego rodzaje prac będzie opłacalne. Z czasem farba, którą pokryte są stalowe rynny może się łuszczyć, co wygląda bardzo nieestetycznie. Usunięcie takiej farby jest zdecydowanie najbardziej uciążliwym i wymagającym wysiłku etapem prac renowacyjnych. Najlepiej do tego celu nadaje się papier ścierny o granulacji 100, za pomocą którego można usunąć wszystkie łuszczące się czy odstające elementy. Warto przy tym pamiętać o dokładnym zmatowieniu starej powłoki malarskiej, co zwiększy jej przyczepność.
W czasie prac oczyszczających powstają duże ilości pyłu, który łatwo zmyć miękką szmatką zamoczoną w wodzie z detergentem. W ten sposób można również usunąć tłuste zabrudzenia. Następnie rynny trzeba umyć pod bieżącą wodą – najlepiej sprawdza się myjka ciśnieniowa. Tak przygotowane rynny są gotowe do malowania.
Wybór odpowiedniej farby jest bardzo ważny – niektóre nie wymagają nawet stosowania podkładu. Jednak najlepiej w przypadku rynien sprawdza się naniesienie podkładu, a następnie pokrycie powierzchni farbą chlorowo-kauczukową, która zwiększy jest trwałość. Najpierw warto nałożyć cienką warstwę pokładową, a dopiero po 24 godzinach farbę powierzchniową. Rynny najlepiej malować w cieniu, aby farba nie schła zbyt szybko. Należy pamiętać, aby farbę powierzchniową kłaść w godzinach przedpołudniowych – dzięki temu powłoka wyschnie zanim wieczorem zwiększy się wilgotność powietrza.