Komentarze

Rynny, a korozja

Rynny są niezbędnym elementem odprowadzającym nadmiar wody z budynków mieszkalnych lub przemysłowych. Dobrze zamontowany system zbierający wodę zapewnia odpowiednią ochronę i dłuższą trwałość elewacji. Często stosuje się rynny plastikowe ze względu na to, że są praktycznie bezobsługowe, ale ciągle duże znaczenie mają rynny stalowe, cenione za swoją trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale za to bardziej narażone na korozję. Wymagają cyklicznych zabezpieczeń i konserwacji.

Zabezpieczenie przed korozją wymaga sporego zaangażowania. Elementy stalowe należy najpierw dokładnie odtłuścić, specjalnymi roztworami oraz pozbyć się resztek odklejającej się farby. Ośrodki rdzy również należy potraktować specjalnie do tego stworzonymi preparatami, które przyspieszają jej usunięcie. Niektóre oprócz usunięcia rdzawych nalotów, tworzą dodatkową warstwę ochronną. Dopiero tak zabezpieczone elementy można również odtłuścić.

Tak przygotowane elementy można pokrywać specjalna farbą antykorozyjną. Na rynku występują gotowe produkty albo do rozcieńczenia. Na wykonanie prac najlepsza jest temperatura od 10 do 25 stopni Celsjusza, bez opadów. Najwygodniej aplikować farbę metoda natryskową , która jest bardzo precyzyjna, ale pędzel lub wałek też sprawdzą się podczas pracy. Najlepiej położyć jest dwie warstwy farby w odstępie około 6 godzin. Jest to optymalny czas na zaschnięcie pierwszej warstwy. Zabezpieczone rynny w ten sposób będą doskonale sprawdzały się jeszcze kilka lat aż do następnego momentu konserwacji.

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »