Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Rynny w domu pasywnym
- Szczegóły
- Kategoria: Rynny
Obecnie systemy pasywne domów jednorodzinnych zyskując coraz większe zainteresowanie, ze względu na niezwykle korzystne zalety ekonomiczne. W początkowej fazie budowa domu pasywnego wymaga większych nakładów finansowych, ale już podczas eksploatacji wydatki drastycznie spadają. Żeby uzyskać najlepsze parametry dla domu pasywnego należy spełnić wiele warunków związanych z właściwą termoizolacja całego budynku. Wszystkie elementy powinny ze sobą idealnie współgrać.
Jeżeli okna, dach czy ściany muszą spełniać określone wymagania to już rynny nie potrzebują specjalnych parametrów. Jednak decyzja, jakie rynny wybrać powinna być związana z ogólną estetyką całego budynku. Na rynku dostępne są rynny:
stalowe,
aluminiowe,
PCV,
miedziane.
Decydując się na określony rodzaj warto wziąć pod uwagę kilka czynników, mających wpływ na użytkowanie. Do ważnych kryteriów należą: kształt i kolor. Wbrew pozorom ma to niebagatelny wpływ na wygląd całego obiektu, dlatego warto dokładnie przemyśleć walory estetyczne. Niezwykle istotna jest trwałość produktów i ich odporność na korozję, odkształcenia czy złamania. Wytrzymałość mechaniczna i szczelność gwarantują bezpieczne użytkowanie przez wiele lat. Niska rozszerzalność termiczna też ma wpływ na trwałość rynien i należy brać pod uwagę ten parametr, decydując się na określony rodzaj. Kolejnym ważnym elementem jest kąt nachylenia dachu, w tym przypadku powinno się właściwie dobrać średnicę, aby zapewniała odpływ wód z całej powierzchni.