Komentarze

Rynny kwadratowe

Systemy orynnowania zmieniają się wraz z pojawiającymi się nowymi trendami na pokrycia dachowe, czy elewacje budynków. Przyzwyczailiśmy się do rynien o przekroju koła, tymczasem producenci oferują nam nowe modele o przekroju kwadratu. Rynny kwadratowe znakomicie komponują się z modernistycznymi budynkami o nietypowym kształcie, ale również świetnie pasują do minimalistycznych budowli coraz częściej pojawiających się na terenach zabudowy jednorodzinnej. 

Rynny kwadratowe produkowane są z kilku rodzajów metali i w szerokiej gamie kolorystycznej. Istnieje możliwość zakupienia systemów wykonanych z:

- miedzi, 

- tytanowo-cynkowe,

- aluminiowe,

- blachy powlekanej.

Rynny kwadratowe doskonale sprawdzają się w klimacie umiarkowanym . Sąd odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Bardzo dobrze sprawują podczas oddziaływania skrajnych temperatur oraz promieniowania UV. Doskonale radzą sobie w miejscach występowania dużego nasłonecznienia. System rynien kwadratowych jest doskonale przygotowany do nasilonych opadów śnieżnych.

Rynny kwadratowe doskonale zdają egzamin, jako instalacja odwadniająca dach. Pasują zarówno do budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych, jak i do obiektów użyteczności publicznej oraz przemysłowej. Są funkcjonalne, ale również doskonale sprawdzają się jako element ozdobny. Prawidłowo wykonane orynnowanie powinno nadać budowlom niespotykany wygląd. Połączenie jakości z nowoczesnym designem przyciąga uwagę oraz pozwala stworzyć niebanalny klimat budynku.

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »