Komentarze

Kable grzejne do systemów orynnowania

Pogoda w Polsce, szczególnie zimą jest dość zmienna, niekiedy różnice temperatur mają wyjątkowo niekorzystny wpływ na elementy elewacji. Szczególną uwagę należy zwrócić na orynnowanie, ponieważ elementy systemu nie są elastyczne, a są bardzo narażone na działanie warunków atmosferycznych. W budynkach jednorodzinnych, gdzie sieć orynnowania nie jest zbyt długa tworzenie się zatorów lodowych, sopli jest dość łatwe do zauważenia i wyeliminowania. Natomiast w obiektach wielorodzinnych, użyteczności publicznej czy w biurowcach najwłaściwsze byłoby wykorzystanie kabli grzejnych. Ich zadaniem jest zapobieganie zamarzaniu wody w orynnowaniu poziomym i pionowym.

Sieć grzewcza wykonana jest z materiałów doskonale pasujących do różnorodnych elementów systemów rynien w budynku. Sprawdzają się w rurach PCV, aluminium lub stalowych. Kable grzejne znajdują zastosowanie zarówno w wysokich, jak i niższych budynkach.

Zalety sieci grzewczej:

 

zapobiega zamarzaniu wody w rurach spustowych i poziomych systemach rynien,

chroni przed zaciekami na ścianach elewacji,

można regulować temperaturę grzania w zależności od warunków na dworze,

kable można przycinać na wymaganą długość,

krzyżowanie sieci nie ma wpływu na jej prawidłowe działanie,

kształt rynien nie wpływa na jakość montażu.

Ten sposób zabezpieczeń jest bardzo wygodny i gwarantuje zapewnienie obiektom właściwej ochrony w okresie zimowym, szczególnie narażonym na niskie temperatury.

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »