Komentarze

Rynny metalowe i większa wytrzymałość całego systemu.

W niektórych budynkach da się zauważyć, że poszczególne systemy rynnowe wcale nie funkcjonują we właściwy sposób. Najczęściej tego typu sytuacja zdarza się w momencie, gdy stosujemy rynny plastikowe, które okazują się nie mieć wcale dobrze dopasowanych elementów i parametrów technicznych, co w dużej mierze może wpłynąć na funkcjonowanie całego systemu. Zamiast stosować typowe plastikowe rynny lepiej zdecydować się na metalowe odpowiedniki. Można powiedzieć, że praktyczna rynna wykonana w całości ze stali to przede wszystkim wytrzymałość w najlepszym wydaniu. Nic więc dziwnego, że w tego typu systemie stosuje się nowoczesną stal nierdzewną, która w żaden sposób nie wpływa na jakość materiału, co zwiększa żywotność takiej rynny.

 

Nowoczesna rynna wykonana z wytrzymałej stali. 

Można śmiało powiedzieć, że mimo wszystko niezależnie od okoliczności takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie w każdym systemie dachowym. W ten prosty sposób da się zauważyć, że jeśli chodzi o właściwy montaż takiej rynny metalowej, jest nieco trudniejszy z uwagi na większą wagę. Jest ona wyraźnie cięższa od plastikowych rozwiązań, dlatego też niezależnie od sytuacji jest to również droższa opcja, która niewątpliwie ma odpowiednie przełożenie na jakość całego systemu. Z pewnością lepiej już zastosować rynny metalowe niż miedziane, zwłaszcza jeśli nie zwracamy uwagę na estetykę takiego systemu a tylko na jego skuteczność. Można powiedzieć, że taka opcja sprawdza się odpowiednio w praktyce i na pewno warto zastosować taką metodę. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »