Komentarze

Systemy rynnowe

Bardzo często zastanawiamy się, jakie systemy rynnowe powinniśmy zastosować, przy budowie naszego domu. Jest to dosyć poważny problem i jego niewłaściwe rozwiązanie spowoduje, że „deszczówka” nie będzie właściwie odprowadzania z naszego budynku. Może to spowodować wyciekanie nadwyżki wody z rynien lub zatykanie się rur odprowadzających wodę.

Na prawidłową wydajność systemów rynnowych wpływają przede wszystkim rozmiar rynien oraz umiejscowienie odpływu. Odpływ to nic innego jak element który łączy rynnę z rurą spustową. Aby sprawdzić, jakiej wielkości rynny potrzebujemy w naszym domu, powinniśmy przede wszystkim zmierzyć powierzchnię dachu, która jest narażona na opady deszczu. Wynik który nam wyjdzie, musimy porównać z wydajnością poszczególnych systemów rynnowych, które to wartości poda nam każdy producent takich systemów. Dzięki temu będziemy mogli spokojnie wybrać odpowiednie rynny oraz rury spustowe. Bardzo ważnym elementem całego systemu odprowadzającego nadmiar wody, jest prawidłowe umiejscowienie odpływu. Powinien on znajdować się na środku systemu, a nie na jego brzegu. Dzięki temu, woda będzie odprowadzana w sposób równomierny i nie będą się robiły „zatory wodne”. 

Jeżeli sami nie jesteśmy pewni, jak dokonać odpowiedniego wyboru całego systemu, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Mogą to być fachowcy, który taki system będą nam zakładać, lub osoby pracujące w salonach sprzedających tego typu asortyment. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nawet podczas największego deszczu, cała woda będzie prawidłowo odprowadzona z naszego budynku. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »