Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Nowe przepisy w prawie budowlanym od stycznia 2017 roku
- Szczegóły
- Kategoria: Wydarzenia
Zmiany, które mają wejść w prawie budowlanym od stycznia 2017 roku mają na celu zmniejszenie wydatków na ogrzewanie. Chociaż nowe przepisy zaczęły obowiązywać już w 2014 roku, ale dopiero teraz wejdą w następna fazę. Zmianie ulegną bowiem warunki techniczne budynków. Dzięki temu nastąpi poprawa efektywności energetycznej obiektów. Wynika to z faktu, że obecnie aż 70-80% kosztów eksploatacyjnych domów jednorodzinnych stanowią koszty ogrzewania. Celem nowych przepisów jest znaczące zmniejszenie tych wartości.
W związku z tym maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepła zostanie obniżona. Konieczne będzie zastosowanie znacznie grubszego ocieplenia dachu oraz ścian, a także stosowanie stolarki drzwiowej i okiennej z wysokimi parametrami izolacyjnymi. Chociaż przepisy wchodzą w życie dopiero w styczniu, to na pewno nie zaszkodzi już teraz się do nich zastosować. Grubsza izolacja to oczywiście większe koszty budowy, ale w perspektywie kolejnych lat zapewni ona spore oszczędności na ogrzewaniu.
Zgodnie z prawem, które zacznie obowiązywać od stycznia 2017 roku, minimalna grubość izolacji dachu będzie wynosić 20cm, a dla ścian zewnętrznych 14cm. Do 2021 roku wartości te będą wynosić 25cm dla dachu oraz 17 cm dla ścian zewnętrznych. Zmiany te są bardzo korzystne, ponieważ dzięki odpowiednio wykonanej termoizolacji można znacząco zmniejszyć rachunki na ogrzewanie. Wydatki na lepszej jakości materiały zwrócą się w ciągu zaledwie kilku miesięcy, dlatego warto już teraz zastosować się do nowych przepisów.
Superdekarz 2015
- Szczegóły
- Kategoria: Wydarzenia
Już siódmy rok z rzędu pod patronatem marki BRAAS organizowany jest konkurs na najlepszego dekarza. Jak wiadomo w zawodzie tym liczy się nie tylko profesjonalizm, ale również ciągłe podnoszenie swoich umiejętności. Program Superdekarz skupia najlepszych dekarzy w całej Polsce. Liczy się tu nie tylko liczba wykonanych dachów, ale również umiejętne wykorzystywanie kompletnych systemów dachowych, czy akcesoriów. Pod uwagę brany jest również udział w różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach, które podnoszą kwalifikacje zawodowe.
Aktualna edycja konkursu trwała od 10 lutego do 10 grudnia 2015 roku. Wzięło w niej udział 708 dekarzy z całego kraju. Najlepszych dekarzy wyłoniono w czasie uroczystej gali, która odbyła się 5 lutego 2016 roku w Łodzi. Najlepszym dekarzem roku 2015 został Jerzy Orłowski z Pyrzyc, który w poprzedniej edycji konkursu zajął drugie miejsce. Drugie miejsce przyznano Andrzejowi Bylskiemu z Koszalina, a trzecie Rafałowi Szczepańskiemu z Poddębic.
Oprócz tego podczas konkursu przyznano nagrody Superdekarz Regionu. W ten sposób wyróżniono 13 dekarzy z poszczególnych regionów Polski. Nagrody zostały wręczone przez Grzegorza Batyckiego, prezesa zarządu Braas Polska. Dodatkowo przyznano też nagrody: Debiut 2015 roku, Mistrz Systemów Dachowych 2015, Najlepszy wynik w dachówce CISAR 2015 oraz Najlepszy wynik w dachówce TEVIVA CISAR 2015. Zwycięzca całego konkursu, Jerzy Orłowski zaznaczył, że „tytuł SuperDEKARZA Roku nobilituje, ale i mobilizuje, by opinię najlepszego wykonawcy utrzymać na dłużej niż na rok”. Jak więc widać konkurs ten służy przede wszystkim podwyższaniu jakości świadczonych usług.
Budma 2014 – największe targi budowlane
- Szczegóły
- Kategoria: Wydarzenia
W dniach 11-14 marca 2014 roku odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2014. Przez wszystkie te dni aura dopisała, toteż targi odwiedziło w sumie ponad 50 tysięcy zwiedzających. Mieli oni okazję zapoznać się ofertą prezentowaną przez ponad 1000 wystawców z 30 różnych krajów. Co ciekawe, w czasie targów zostało zaprezentowanych aż 300 rynkowych nowości, spośród których 22 zostały wyróżnione złotym medalem MTP.
W trakcie BUDMY 2014 odbyły się również Targi Branży Szklarskiej Glass, Budownictwa Sportowego i Rekreacyjnego oraz Targi Kominkowe KOMINKI. Uczestniczący w targach architekci mieli niebywałą okazję skorzystać z profesjonalnych wykładów, debat i specjalnych ścieżek zwiedzania, a także spotkać się profesorem Rainerem Mahlamaki – światowej sławy architektem.
Zdecydowanie największą popularnością wśród wszystkich zwiedzających cieszyła się tzw. Strefa Testów, nazywana także poligonem sprzętu i materiałów budowlanych. W jej obrębie każdy mógł osobiście wypróbować różnego rodzaju produkty i urządzenia.
Niezwykle emocjonującym wydarzeniem były zaś Mistrzostwa Różnych Specjalności, w trakcie których fachowcy budowlani zmagali się między innymi w kategoriach montażu wykładzin, kładzenia parkietów, czy glazury. Impreza była bardzo udana, a kolejne targi odbędą się już za rok. Ich hasło brzmi Materiały – Systemy – Technologie, a w trakcie imprezy odbędą się także Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów Do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad Windoor-Tech, Targi CBS i Targi Branży Szklarskiej GLASS.
Inwestowanie w nieruchomości
- Szczegóły
- Kategoria: Wydarzenia
W jaki sposób inwestować, aby nie narazić się na straty? Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest obecnie zakup nieruchomości na wynajem. To nie tylko rodzaj lokaty, ale także sposób na całkiem niezły zarobek. Wynajęte mieszkanie, czy dom przynosi ciągłe zyski i nie wymaga niemal żadnych nakładów. Przy odpowiednio skonstruowanej umowie najmu nie musimy obawiać się kosztów, związanych z ewentualnymi zniszczeniami, czy dodatkowymi opłatami. Zainwestowane w nieruchomości pieniądze od razu zaczynają przynosić zyski, więc naprawdę warto przekonać się, że jest to całkiem opłacalna forma lokaty.
Oczywiście inwestowanie w nieruchomości wymaga znajomości rynku i intuicji. Warto orientować się w mechanizmach rządzących rynkiem nieruchomości, aby wiedzieć, kiedy ceny mogą spaść, a kiedy pójść w górę. Jedynie posiadając taką elementarną wiedzę, można mieć pewność, że zrobimy dobry zakup. Kupując mieszkanie lub dom na wynajem, trzeba również dokładnie sprawdzić, jakie są ceny wynajmu lokali z konkretnym wyposażeniem. Zazwyczaj, aby wynajem przynosił zyski, lokal musi być wyposażony w podstawowe meble i sprzęty elektryczne.
Na taką inwestycję trzeba mieć sporą ilość gotówki, dlatego też zazwyczaj konieczne jest wzięcie kredytu. Jego kwota jest ściśle uzależniona od rodzaju nieruchomości, ale pieniądze za wynajem zapewniają spłacenie rat i dają właścicielowi pewną kwotę z nadwyżek. Rynek nieruchomości to doskonałe miejsce na inwestycje, przynoszące szybki i całkiem spory zysk, dlatego jest to coraz popularniejsza forma lokaty rzeczowej.
Pozwolenie na remont dachu
- Szczegóły
- Kategoria: Wydarzenia
Jak powszechnie wiadomo, każdy poważniejszy remont dachu wiąże się z koniecznością wypełnienia określonych formalności, gdyż podlega kontroli urzędniczej. W przypadku kiedy mamy do czynienia z drobnymi uszkodzeniami, wówczas można to zrobić na własną rękę, czyli bez uzgadniania tego z urzędem.
Niemniej jednak gdy renowacja dachu będzie czymś więcej niż niewielkim zabiegiem konserwacyjnym, trzeba to zgłosić w starostwie bądź urzędzie miasta na prawach powiatu, gdyż to wynika z wymagań stawianych przez prawo budowlane. Należy to uczynić co najmniej w ciągu trzydziestu dni przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac. W takim zgłoszeniu dokładnie precyzuje się zakres, rodzaj oraz sposób wykonania robót. Oprócz tego podaje się termin rozpoczęcia prac, a także składa się oświadczenie o prawie dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
Oczywiście jeśli wniosek zostanie źle wypełniony, urząd na pewno nas o tym poinformuje, zobowiązawszy do uzupełnienia. Aczkolwiek jeśli po trzydziestu dniach od daty doręczenia zgłoszenia nie pojawi się żaden sprzeciw, będzie można rozpocząć prace budowlane, które nie mogą trwać dłużej niż dwa lata. Trochę inaczej bywa w przypadku remontu budynku, który został wpisany do rejestru zabytków, a co za tym idzie, konieczne jest pozyskanie pozwolenia na budowę, a także należy działać w porozumieniu i za zezwoleniem wojewódzkiego konserwatora zabytków. Zaś w tej sytuacji zatrudniony kierownik budowy musi posiadać co najmniej dwuletnią praktykę pracy przy tego rodzaju budynkach.
Więcej artykułów…
Strona 1 z 2
- Start
- poprz.
- 1
- 2
- nast.
- Zakończenie